Судове рішення #10262895

Справа №2-184/2010р.

 
                         
Р І Ш Е Н Н Я

  І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

13 липня 2010 року  Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:

    головуючого – судді                            Кіпчарського М.О.

                при секретарі                                       Макар Г.В.,

                з участю:  позивача                               ОСОБА_1,  адвоката  ОСОБА_2,

                                відповідача 1                          ОСОБА_3,

                               представника відповідача 2   Петришин Я.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Перемишляни цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 –відповідач 1, сектору у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб  Перемишлянського РВ ГУМВСУ у Львівській області – відповідач 2,  про визнання реєстрації незаконною та її скасування, про зобов»язання не чинити перешкод, -

                                                                в с т а н о в и в :

      17.11.2009 року  ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом до  відповідачів , в якому зазначає, що з  1995 р. по 2007р. перебував  з ОСОБА_3 у шлюбі, за час якого у них народилося  дві дочки.  З  29.02.2002 р. він являється власником квартири АДРЕСА_1, в яку з того часу  разом з ОСОБА_3 та  двома їхніми дітьми  переїхав  на  постійне проживання.  Також,  з  2002р. він  та двоє їх дітей були зареєстровані в квартирі №15, а ОСОБА_3 проживала  без реєстрації.

     У липні 2004р. він виїхав з місця постійного проживання і по  серпень 2007р. перебував на заробітках у Росії, а тому був відсутній та не проживав у власній квартирі. Після того, як він у 2007р.повернувся у м.Перемишляни, йому стало відомо, що  ОСОБА_3, яка являлась на той час його дружиною, за час його відсутності, а саме  26.10.2005р.,   була зареєстрована  сектором у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб  Перемишлянського РВ у  належній йому АДРЕСА_1.  Вважає, що оскільки  він являється  власником квартир  №15, тому реєстрація його колишньої дружини  повинна була  вчинятися  тільки з його згоди,  а такої він не давав.

      Після  того як у 2007р. шлюб між ним та ОСОБА_3  було розірвано,  відповідачка ОСОБА_3 не впускає його у належну йому квартиру №15, а при його появі у квартирі та намаганні там перебувати, щоразу  вчиняє  скандали  та викликає працівників міліції. Так як з вини ОСОБА_3 він не має можливості проживати  у своїй квартирі, просить суд  зобов»язати її не чинити перешкод  в користування належною йому квартирою

    Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав  повністю та дав пояснення, аналогічні мотивам позовної заяви.  Пояснив, що  на час розгляду справи  він разом зі своєю другою дружиною та їх спільною  дитиною вселився у квартиру №15 і проживає у двох кімнатах квартири, а третю кімнату даної квартири  займає ОСОБА_3 та їх двоє дітей. На даний час ОСОБА_3 не перешкоджає йому користуватися двома кімнатами квартири, але чинить йому перешкоди у користуванні кухнею та ванною кімнатою шляхом влаштування скандалів та заборони користуватися газом, водою та водовідводом. Також він з вини ОСОБА_3 не має можливості користуватися ванною кімнатою, оскільки остання  зберігає там свої речі.  

     Відповідач 1 ОСОБА_3 заявлений позов не визнала, подала  письмове заперечення. Пояснила, що у 2002р. вона разом зі своїм чоловіком ОСОБА_1  та двома їхніми  дітьми вселилась у кв.№15, у якій вони постійно проживають до даного часу. Позивач у 2004р. поїхав на заробітки у Росію, після чого  три роки   підряд про  нього  не було ніяких вістей, з сім»єю  він не  підтримував зв»язку, його місце проживання було невідомо. З цього приводу вона зверталася в органи міліції, але це не дало ніяких результатів. Тому вона, в цілях  отримання соціальної допомоги на утримання дітей, звернулась в суд про визнання ОСОБА_1 безвісно відсутнім, і такий за рішенням суду від  18.08.2006р. був визнаний безвісно відсутнім.  

      Вважає, що оскільки вона  разом з дітьми проживала у квартирі №15, яка належала на праві власності її чоловікові, тому після того, як  місце знаходження останнього у період з 2004 по 2007р.було невідомо, вона на законних підставах була зареєстрована  25.10.2005р.за своїм місцем проживання.

     

                                                                                                                                                       2.

       Підтвердила, що на час розгляду справи в суді ОСОБА_1 вселився у дві кімнати квартири №15, в яких проживає  зі своєю другою дружиною, і їм вона не чинить перешкод в цьому. Так як ОСОБА_1 не платить за газ, воду та водовідведення,  тому вона дійсно  забороняє йому користуватися газом та водою

      Представник відповідача  2 – начальник сектору  у справах міграції та реєстрації фізичних осіб Перемишлянського РВ Петришин Я.П. заявлений позов не визнав та пояснив, що реєстрація ОСОБА_3  у кв.№15, здійснена 25.10.2005р. на законних підставах, оскільки  така  проживала в даній квартирі, являлась  дружиною власника квартири, місце знаходження якого в той час не було відомим,  та була  матір»ю  дітей, які  були зареєстрованими за даною адресою та проживали разом з нею.

     Свідок  ОСОБА_5 в судовому засіданні показала, що  позивач являється її сином,  який з 2002р. проживав разом з ОСОБА_3 та їхніми двома дітьми у власній квартирі №15. Після того  як її син у 2004 році поїхав на заробітки,  про його місце перебування їй нічого не було відомо декілька років. Коли син повернувся, то спочатку  проживав разом зі своєю дружиною ОСОБА_3  Але через деякий час ОСОБА_3 почала вчиняти скандали, виганяла її сина з квартири та не впускала в  квартиру. На даний час  син  вселився у дві кімнати квартири №15 разом зі своєю другою дружиною і проживає там.

      Заслухавши пояснення сторін та покази свідка ,  дослідивши надані докази  та з»ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав:

    В судовому засіданні встановлено, що  з  1995 р. по  червень 2008р. ОСОБА_1 та ОСОБА_3 перебували у зареєстрованому шлюбі.

     З  22.07.2002 р. ОСОБА_1 являється власником АДРЕСА_1, в яку у 2002р. він вселися разом зі своєю дружиною ОСОБА_3 та двома неповнолітніми дітьми.  01.10.2002р. ОСОБА_1 та його двоє дітей були зареєстровані за даною адресою.

     Відповідно  повідомлення  з Перемишлянського РВ УМВСУ у Львівській  області №4478, станом на 28.07.2005р., проведеними  розшуковими заходами місцезнаходження  ОСОБА_1 не встановлено.

    Згідно рішення Перемишлянського районного суду від 18.08.2006р. ОСОБА_1 був визнаний  безвісно відсутнім з 01.08.2004 року, а  рішенням цього ж суду від 03.09.2007р. , попереднє  рішення від  18.08.2006р. скасоване.

    Згідно записів Будинкової книги , у АДРЕСА_1,  ОСОБА_3 була зареєстрована  26.10.2005 року.

    Статтею 405 ЦК України передбачено, що  члени сім»ї власника житла,  які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.

    Статтями 150, 156  ЖК України  передбачено, що громадяни, які мають у приватній власності квартиру,  користуються нею для особистого проживання і проживання  членів їх сімей. Члени сім»ї власника  квартири, які проживають разом з ним у квартирі, користуються  жилим приміщенням нарівні з власником квартири, якщо при  їх вселенні не було іншої угоди про порядок  користування цим приміщенням.

     Статтями  156, 64 ЖК України  визначено, що до членів сім»ї власника квартири  належать  дружина, діти і їх батьки.

    Законом України «Про свободу  пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», і зокрема  статтею 3  визначено, що реєстрація – це  внесення відомостей до паспортного документу  про місце  проживання або перебування із зазначенням адреси  житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу реєстрації.  

    А статтею 6 цього Закону  визначено, що громадяни України зобов»язані зареєструвати своє місце  проживання, і що для  реєстрації особа подає:  письмову  заяву; паспортний документ; квитанцію про сплату мита; талон про зняття з обліку. Заява  особи про  реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи.

    З цих підстав суд вважає, що реєстрація ОСОБА_3 за її місцем проживання за адресою АДРЕСА_1, здійснена  25.10.2005р.  сектором  у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб  у відповідності до вимог діючого законодавства, а тому позовні вимоги  ОСОБА_1 в цій частині не підлягають до задоволення.

 

   

                                                                                                                                                            3.

     Що стосується  позовних вимог ОСОБА_1  про усунення  перешкод  в користуванні  АДРЕСА_1, то такі підлягають до часткового задоволення.

     Зокрема,  позивач в судовому засіданні підтвердив, що  на даний час він вселився у дві кімнати квартири №15 , в яких проживає разом з дружиною та дитиною, і перешкод у доступі до квартири не має.  Але відповідач ОСОБА_3 чинить йому перешкоди у користуванні приміщеннями кухні та ванної кімнати, і зокрема  забороняє користуватися газом, водою, водовідводом та електрикою.

     Відповідач ОСОБА_3  частково заперечила даний факт  та   пояснила, що оскільки ОСОБА_1 не оплачує за газ та воду, тому вважає, що такий не має права їх використовувати  у квартирі, у якій вони проживають спільно.

    Статтями 316-319 ЦК України передбачено, що право власності  є право  особи на річ(майно), яке вона здійснює за своєю волею, незалежно від волі інших осіб,  і що власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном на власний розсуд.

    А ст.386 ЦК України передбачено, що власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його права.

     З цих підстав суд вважає, що  позовні вимоги ОСОБА_1  підлягають до часткового задоволення.  

      Керуючись ст.ст. 316-319, 386,405 ЦК України, ст.ст. 64, 150,156 Житлового кодексу України, Законом України «Про свободу  пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»,ст.ст.8,10,57,60, 88,209, 212 -  215,  218, 292, 294  ЦПК України,-

                                                       

                                                                в и р і ш и в :      

       Позов задовольнити частково.

       Зобов»язати  ОСОБА_3 не чинити перешкод  ОСОБА_1  в користуванні належної йому на праві власності  АДРЕСА_1, в тому числі  приміщеннями кухні,  ванної кімнати та  існуючими в квартирі  комунальними системами водопостачання ,водовідведення, електропостачання і газопостачання.    

       В решті позовних вимог  відмовити.

       Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1  понесені ним судові витрати в розмірі : 18,50 грн. за сплату витрат  з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи та 4,25 грн. сплаченого  державного мита.

       Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Перемишлянський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

                    Суддя                                                           Кіпчарський М.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація