Судове рішення #10266914

Справа № 2-262/2010 р.

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2010 року                                               Сквирський районний суд Київської області

в складі: головуючого судді – Клочко В.М.

               при секретарі судових засідань – Сарсенгалієвій Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сквира Київської області  справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3  про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням та виселення із житлового приміщення, -

встановив:

    Позивач звернувся до суду з вказаним позовом у якому просить усунути перешкодити у користуванні житловим приміщенням, шляхом виселення із житлового будинку посилаючись на те, що йому на праві приватної власності належить житловий будинок за АДРЕСА_1.

    На протязі, останніх років у зазначеному житловому будинку, без будь – яких правових підстав проживає його повнолітня дочка ОСОБА_3, яка створює перешкодити у користуванні житловим будинком, а саме : без його згоди та дозволу здійснює перепланування та ремонт будинку. Безпричинно вчиняє сварки та скандали.

    Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі посилаючись на наведені вище обставини, зазначаючи при цьому, що ОСОБА_3 зареєстрована у с. Фурси Білоцерківського району Київської області.

    Відповідач ОСОБА_3 у судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_2 не визнала в повному обсязі посилаючись на те, що приблизно з 2000 року вона на прохання своєї матері ОСОБА_4, яка на той час хворіла і потребувала стороннього догляду,  переїхали проживати до житлового будинку за АДРЕСА_1.  Батько ОСОБА_2 проти її переїзду не заперечував.

    ІНФОРМАЦІЯ_1 року її мати ОСОБА_4 - померла.

    Вона на протязі 6 місяців звернулась до Сквирської нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. На даний час вона отримала свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_4, а саме :  на прості іменні акції  ВАТ „Готель „Голосіївський”, майновий пай у загальному пайовому фонді КСП „Гігант” та земельну частку пай розміром 3, 4416 га, яка розташована на території Великополовецької сільської ради Сквирського району Київської області. Свідоцтво про право на спадщину на Ѕ частину житлового будинку не отримала у зв’язку із браком часу та грошових коштів.

Батько ОСОБА_2 від прийняття спадщини після смерті дружини ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року відмовився на її користь у встановлений законом 6 місячний строк у нотаріально посвідченій заяві.

Будь-яких перешкод батькові у користуванні спірним житловим будинком вона не здійснює.

Судом встановлено, що 24.07.1964 року ОСОБА_2 уклав шлюб із ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про одруження НОМЕР_1, виданого         Малополовецькою сільською радою Білоцерківського району Київської області.

06.05.1965 року народилась ОСОБА_3  і її батьками були ОСОБА_2 та ОСОБА_4, про що в Книзі записів актів громадського стану про народження було зроблено відповідний запис за № 14 у Великополовецькій сільській раді Сквирського району Київської області 21.05.1965 року та видано свідоцтво про  народження НОМЕР_2.

Згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 20.02.2004  виданого Виконавчим комітетом Великополовецької сільської ради Сквирського району Київської області, вбачається, що на підставі рішення Виконкому Великополовецької сільської ради Сквирського району Київської області від 23.02.2003 року № 41 ОСОБА_2 передано у власність житловий будинок за АДРЕСА_1.

Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_3 виданого Виконкомом Великополовецької сільської ради Сквирського району Київської області ІНФОРМАЦІЯ_1 року вбачається, що ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Згідно довідки № 944 виданої Виконавчим комітетом Великополовецької сільської ради Сквирського району Київської області вбачається, що ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, до дня своєї смерті була зареєстрована і проживали у АДРЕСА_1.

12.12.2007 року ОСОБА_3 звернулась до Сквирської районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.

16.03.2007 року ОСОБА_2 у нотаріально посвідченій заяві відмовився від прийняття спадщини після дружини ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Відповідно до ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один із них не мав поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба, тощо) самостійного заробітку доходу.

Таким чином, суд приходить до висновку, що оскільки право власності на житловий будинок за АДРЕСА_1 було зареєстровано 20.02.2004 року, він є спільною сумісною власністю подружжя ОСОБА_4.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття (спадщини) і не припинились внаслідок його смерті.

Відповідно до ч.1 ст. 1226 ЦК України частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.

Приймаючи до уваги те, що ОСОБА_3 відповідно до вимог ст. 1261 ЦК України (у першу чергу на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачатті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки) є спадкоємцем першої черги і прийняла спадщину після смерті матері                      ОСОБА_4, шляхом подачі заяви до нотаріальної контори, а батько ОСОБА_2 від прийняття спадщини після смерті дружини ОСОБА_4, відмовився,о вона має право на частку у праві спільної сумісної власності, яка належала ОСОБА_4 за життя в житловому будинку за АДРЕСА_1,   тому суд вважає за необхідне у задоволенні позовних вимог                  ОСОБА_2 до ОСОБА_3  відмовити в повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст.  60 Сімейного кодексу України,

ст.ст. 355, 357,1216,1217,1218,1226,1269 Цивільного кодексу України,                                     ст.ст. 10,60,131,212-215,218 Цивільно процесуального кодексу України, суд,

вирішив:

В задоволені позовних вимог ОСОБА_2 до ОСОБА_3  про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням та виселення із житлового приміщення відмовити в повному обсязі.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Сквирський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно.

Суддя :

Секретар :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація