Донецький окружний адміністративний суд
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
26 липня 2010 р. Справа № 2а-18731/10/0570
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Савченко С.В., розглянувши
позовну заяву ОСОБА_1
до судді центрально-міського районного суду м. Макіївки Яременко Ірини Володимирівни
про визнання жертвою злочину та зловживання судовою владою з боку судді, визнати незастосування основного принципу міжнародного права – верховенства права, зазначення юридичної відповідальності на підставі статті 68 Конституції України, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до судді центрально-міського районного суду м. Макіївки Яременко Ірини Володимирівни про визнання жертвою злочину та зловживання судовою владою з боку судді, визнати незастосування основного принципу міжнародного права – верховенства права, зазначення юридичної відповідальності на підставі статті 68 Конституції України.
Частина 1 статті 1 Кодексу адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно з п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як вбачається з позовної заяви, відповідачем у справі виступає суддя центрально-міського районного суду м. Макіївки Яременко Ірина Володимирівна.
Згідно зі статтями 126, 129 Конституції України судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Вплив на них у будь-який спосіб забороняється. Рішення суду і відповідно дії чи бездіяльність суддів у питаннях здійснення правосуддя оскаржують ся лише в порядку. Визначеному законодавством про судочинство.
Зі змісту наведених положень вбачається, що рішення суду і відповідно дії або бездіяльність судів у питаннях здійснення правосуддя можуть оскаржуватись у встановленому законом апеляційному та касаційному порядку, а не шляхом їх оскарження до адміністративного суду першої інстанції, оскільки це порушує конституційний принцип незалежності суддів і заборону втручання у вирішенні справи незалежним судом.
Таким чином, суд (суддя) як орган, що здійснює правосуддя, не може бути відповідачем або іншою особою, яка бере участь у справі. Отже, заяви та скарги, спрямовані на притягнення суду (судді) як відповідача, не підлягають розгляду в суді, оскільки законом передбачений інший механізм усунення помилок і недоліків, допущених при здійсненні правосуддя.
Вивчивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 109 КАС України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративний справі за позовом ОСОБА_1 до судді центрально-міського районного суду м. Макіївки Яременко Ірини Володимирівни про визнання жертвою злочину та зловживання судовою владою з боку судді, визнати незастосування основного принципу міжнародного права – верховенства права, зазначення юридичної відповідальності на підставі статті 68 Конституції України.
Зазначена ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд
Дана ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду подається протягом п'яти днів з дня отримання стороною копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Савченко С. В.