Донецький окружний адміністративний суд
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
15 липня 2010 р. Справа № 2а-17836/10/0570
місто Донецьк вул. 50 ої Гвардійської девізії, 17 (другий корпус)
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Савченко С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1
до Волноваського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області
про визнання дій незаконними, зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Волноваського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій Волноваського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області щодо невнесення змін в акт № 3 Ф-Н-1, Ф-Н-5 на ОСОБА_1 по заяві від 22.05.2010р незаконними, зобов’язання Волноваський районний відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області внести зміни в акт про нещасний випадок № 3 Ф-Н-1, Ф-Н-5 від 30.11.2006 року в. 14 та в п. 6 після слів нещасний випадок додати слово захворювання сталося в період проходження служби при виконання службових обов’язків та безпосередньо при охороні громадського порядку, та видати ОСОБА_1
Як вбачається з позовної заяви, предметом позовних вимог є внесення змін до акту про нещасний випадок, проведений відповідачем та саме в зазначений акт просить внести зміни позивач.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Стаття 17 КАС України визначає компетенцію адміністративних судів, яка відповідно до пункту 1 частини 1, зокрема, поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Акт державного чи іншого органу – це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямовані на врегулювання тих чи інших відносин і має обов’язковий характер для суб’єктів цих відносин.
Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характеру та обсягу правовідносин , що врегульовано ним, акти поділяються на нормативні і такі, які не мають нормативного характеру, тобто індивідуальні.
Нормативний акт – це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово.
Щодо актів ненормативного характеру (індивідуальних), то вони породжують права та обов’язки тільки у того суб’єкта (чи визначено ним певного кола суб’єктів), якому вони адресовані. Форми, найменування і порядок прийняття актів державними чи іншими органами залежать від місця даного органу в системі відповідних органів та його компетенції і регламентуються Конституцією України, Законами України та положеннями, статутом про такий орган. Не може оспорюватися в порядку адміністративного судочинства спір щодо внесення змін до акту про нещасний випадок, оскільки ці акти не мають обов’язкового характеру, безпосередньо не утворюють, не змінюють та не припиняють прав та обов’язків осіб, яких стосуються. У зв’язку з чим, акти не є юридичною формою рішень органів державної влади.
Юридичне значення для позивача мають рішення, прийняті за результатами акту.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
На підставі вищенаведеного, суд вважає, що дана справа не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, відповідно у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 109 КАС України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративний справі за позовом ОСОБА_1 до Волноваського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про визнання дій Волноваського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області щодо невнесення змін в акт № 3 Ф-Н-1, Ф-Н-5 на ОСОБА_1 по заяві від 22.05.2010р незаконними, зобов’язання Волноваський районний відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області внести зміни в акт про нещасний випадок № 3 Ф-Н-1, Ф-Н-5 від 30.11.2006 року в. 14 та в п. 6 після слів нещасний випадок додати слово захворювання сталося в період проходження служби при виконання службових обов’язків та безпосередньо при охороні громадського порядку, та видати ОСОБА_1
Зазначена ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд
Дана ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду подається протягом п'яти днів з дня отримання стороною копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Савченко С. В.