Судове рішення #10276479

< Список > 


Донецький окружний адміністративний суд  

  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 23 липня 2010 р.                                                             Справа № 2а-15435/10/0570

                                                                                          




          

місто Донецьк, вул.. 50 Гвардійської дивізії, 17

10 год. 00 хв.

Донецький окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Савченко С.В.,

суддів Кониченко О.М., Стойка В.В.

при секретарі судового засідання Могілевському А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу   

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Авант Трейд»

до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України

про визнання нечинним рішення про застосування фінансових санкцій

за участю представників:

від позивача: Щербакова М.М. за дов. від 03.05.2010р

від відповідача: не з’явився

від третьої особи: ОСОБА_3 за дов. від 05.07.2010р

ВСТАНОВИВ:

Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю «Авант Трейд» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання нечинним рішення про застосування фінансових санкцій.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з його боку відсутнє порушення статті 15 Закону України « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в частині не внесення місця зберігання оптових партій алкогольних напоїв, розташованого за адресою м. Суми, вул. Кіровоградська, 2 площею 1 242,3 кв. м. до Єдиного державного реєстру.

В підтвердження своїх доводів посилається на довідку серії №015389, виданої заступником директора Департаменту САТ ДПА України Кравцової Ж.М., відповідно до якої місце зберігання оптових партій алкогольних напоїв, розташованих за адресою: вул.. Кіровоградська, 2 м. Суми площею 3202,2 кв. м внесено до Єдиного державного реєстру 25 червня 2009 року № 18160109434. Зазначена довідка видана приватному підприємству «Баядера», за заявою якого вказана адреса була відповідною площею була внесена до Єдиного державного реєстру. З посиланням на п. 30 статті 15 Закону України « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» вважає, що дане місце зберігання оптових партій алкогольних напоїв вже було внесено ПП «Баядера» до Єдиного державного реєстру місць зберігання, у Позивача відсутні підстави для повторного внесення вищезазначеного місця зберігання до Єдиного державного реєстру.

У судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги позовної заяви, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у запереченнях вказує на порушення позивачем частини 30 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», оскільки складське приміщення, розташоване за адресою: вул. Кіровоградська, 2 м. Суми площею 1 242,3 кв.м., яким позивач користується на підставі договору оренди, не внесене до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Вказане порушення було виявлено відповідачем під час проведення перевірки на підставі наказу регіонального управління Департаменту у Сумській області від 19.04.2010 року № 159-Д, яку було проведено спільно з співробітниками податкової міліції ДПА у Сумській області.

Третя особа, приватне підприємство «Баядера», у судовому засіданні надало пояснення щодо внесення місця зберігання оптових партій алкогольних напоїв, розташованих за адресою: вул. Кіровоградська, 2 м. Суми площею 3 202,2 кв. м до Єдиного державного реєстру 25 червня 2009 року № 18160109434, про що отримала довідку серії № №015389. Також повідомило, що 31 січня 2010 року договір оренди, на підставі якого воно використовувало приміщення площею 1242,3 кв. м. було достроково припинено та зазначене складське приміщення було повернено орендодавцю – ТОВ «АСІС - Україна». Однак, дій щодо виключення цього місця зберігання цієї площі з Єдиного реєстру ПП «Баядера» не вчиняло, відповідних заяв про виключення цього місця зберігання не подавало. Також ліцензія на право оптової торгівлі алкогольними напоями    № 004649 від 18.07.2006 року, яка видана ПП «Баядера», діяла як на момент проведення перевірки, так і момент розгляду справи. Одночасно третя особа зазначає, що при проведенні перевірки позивача, співробітниками відповідача проводилась перевірка третьої особи, та документи щодо внесення місця зберігання всієї площі за цією адресою було пред’явлено перевіряючим.

Вислухавши у судовому засіданні позивача, третьої особи, дослідивши та оцінивши надані докази, суд встановив наступне.

Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю «Авант Трейд» є юридичною особою, включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців за номером 36899012.

Регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області було проведено перевірку стану дотримання вимог законодавства Позивача під час провадження діяльності, пов’язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, за результатами якої було складено акт № 85/32/26899012. В акті перевірки встановлено порушення статті 15 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

На підставі акту перевірки Відповідачем, Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України 03 червня 2010 року було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 000262 у вигляді штрафу у розмірі 3511970,88 гривень, підписане директором Департаменту А.П. Радченко та скріплено печаткою Відповідача. Підставою для застосування фінансових санкцій Відповідач зазначив абзац одинадцятий частини другої статті 17 « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Відповідно до абз. 18 статті 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” місце зберігання – місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Відповідно до абз. 19 статті 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) – перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Правила зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, включення та виключення місць зберігання з Єдиного державного реєстру встановлені статтею 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Відповідно до ч. 29 статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру;

Відповідно до ч. 30 статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб’єкта підприємницької діяльності з обов’язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб – найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Згідно п. 2.1, п. 2.3 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 за № 670/6958, для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб’єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України або до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання; про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається довідка.

Судом встановлено, що відповідачем видано довідку про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру серія № 015389, яка видана приватному підприємству «Баядера» про внесення місця зберігання оптових партій алкогольних напоїв площею 3202,2 кв. м., що знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Кіровоградська, 2. Зазначене місце зберігання внесено до Єдиного державного реєстру 25 червня 2009 року.

Відповідно до наявних в матеріалах справи договорів оренди складських приміщень, розташованих за адресою м. Суми, вул. Кіровоградська, 2 від 01.06.2009 року № 67-06/09О на загальну площу 1 445,60 кв. м. , від 01.06.2009 року № 03-06/09О на загальну площу 514,30 кв. м., від 01.06.2009 року № 02-06/09О на загальну площу 1242,30 кв. м., ПП «Баядера» орендувала зазначені складські приміщення загальною площею          3 202,2 кв. м. у ТОВ «АСІС – Україна». Строк дії зазначених договорів оренди встановлений до 31 грудня 2010 року.

Суд зазначає, що розмір орендованої площі ПП «Баядера» та адреса, зазначена у договорах оренди повністю співпадають з розміром площі та адресою, яка вказана у довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру серія № 015389.

Відповідно до ч. 9 статті 2 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” виключення місць зберігання з Єдиного реєстру здійснюється органом державної податкової служби України, який вносив його до Єдиного реєстру, на підставі письмової заяви суб'єкта господарювання, що був заявником такого місця зберігання спирту, або у разі анулювання ліцензії, виданої такому суб'єкту господарювання відповідно до цього Закону, шляхом прийняття відповідного письмового розпорядження не раніше ніж через 10 робочих днів з моменту виникнення передбачених цим Законом підстав.

Орган державної податкової служби України повинен видати суб'єкту господарювання, що був заявником, засвідчену копію письмового розпорядження про виключення місця зберігання спирту з Єдиного реєстру протягом трьох робочих днів з моменту його прийняття.

Під час судового розгляду встановлено, що третя особа – ПП «Баядера» не надавало відповідачу письмової заяви про виключення місця зберігання або його частини з Єдиного реєстру. Також анулювання ліцензії ПП «Баядера» не мало місця.

Відповідач, як орган державної податкової служби України, який вносив місце зберігання, яке розташоване за адресою м. Суми, вул. Кіровоградська, 2 загальною площею 3 202,2 кв. м., до якої входить спірна площа 1 242,30 кв. м. під час розгляду справи не надав суду доказів видання ПП «Баядера» засвідченої копії письмового розпорядження про виключення місця зберігання спирту з Єдиного реєстру та його прийняття.

31 січня 2010 року договір оренди між ТОВ «АСІС - Україна» та ПП «Баядера» від 01.06.2009 року складського приміщення площею 1 242,30 кв. м було розірвано, про що складено акт прийому – передачі від 31.01.2010 року.

01 лютого 2010 року зазначене складське приміщення площею 1242,30 кв. м. товариством з обмеженою відповідальністю «АСІС - Україна» було надано в оренду товариству з обмеженою відповідальністю «Авант Трейд» на підставі договору оренди від 01.02.2010 року № 31-02/10О.

При цьому, заяв про виключення зазначеного місця зберігання або його частини з Єдиного державного реєстру ПП «Баядера» як замовник такого місця зберігання до відповідача не надавало.

Відповідальність за порушення правил зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру передбачена абз. 10 частин другою статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, відповідно до якої до суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, – 100% вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Таким чином, відповідальність суб’єкта господарювання у вигляді фінансових санкцій повинна наступати за порушення правил зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру. Тобто, єдиною підставою для застосування фінансових санкцій є відсутність місця зберігання у Єдиному державному реєстрі.

Відповідно до п. 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Відповідно до п. 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до п. 4 статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідач у судових засіданнях участі не брав, будучі повідомлений належним чином, доказів на підтвердження правомірності прийнятого рішення суду не надав. Тому суд розглядає справу на основі наявних доказів.

Суд не бере до уваги пояснення відповідача, викладені у запереченнях щодо не внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру, оскільки доказів виключення зазначеного місця зберігання з Єдиного реєстру відповідач суду не надав, так як і інших доказів, які б підтверджували відсутність адреси м. Суми, вул. Кіровоградська, 2 площею 1 242,3 кв. м., яка входить до загальної площі у розмірі 3 202,2 кв. м., у Єдиному державному реєстрі.

Документально підтверджені витрати позивача по сплаті судового збору підлягають присудженню з державного бюджету України на користь позивача в порядку статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 159, 160, 162, 163, 167,  Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Авант Трейд» до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання нечинним рішення про застосування фінансових санкцій – задовольнити.

Визнати нечинним рішення Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України від 03 червня 2010 року про застосування фінансових санкцій № 000262.

          Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 23 липня 2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до суду апеляційної інстанції через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

                    


Головуючий суддя                                                                       Савченко С. В.           

Судді                                                                                           Кониченко О.М.

                                                                                          Стойка В.В.                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація