Судове рішення #10285570

Справа № 2-714/10

Р І Ш Е Н Н Я

                      І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    02 липня 2010 року                        

Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі:

головуючого - судді Семенової Л.М.,

при секретарі – Озьоркіній О.В.,

за участю позивача – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Воскресенської сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом,

В С Т А Н О В И В:

    18 червня 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів, в якому просить визнати за ним право власності на квартиру АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

    В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача – ОСОБА_5, після смерті якого залишилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1, яку він з дружиною ОСОБА_4 отримали як спеціалісти, які працювали на залізниці та згодом отримали свідоцтва про право власності по ? частині вказаної квартири кожний. Після смерті ОСОБА_5 до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини ніхто не звертався, а тому ОСОБА_4 вважається такою, що прийняла спадщину, так як була дружиною померлого та проживала разом з ним на момент його смерті. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 і до склад спадкового майна входить вже вся  квартира. Позивач є єдиним спадкоємцем за законом після смерті матері так як сестра ОСОБА_2 відмовилася від прийняття спадщини на користь нього, проте отримати свідоцтво про право на спадщину ОСОБА_1 не може із-за помилок в документах спадкоємців, а саме: в свідоцтві про укладення шлюбу прізвища батьків вказано «ОСОБА_5» замість «ОСОБА_4», проте паспорти видано з прізвищами «ОСОБА_4»

    У зв’язку з тим, що дані паспортів та свідоцтва про укладення шлюбу батьків оформлені з помилками в прізвищах, позивач не може довести факт прийняття ОСОБА_4 спадщини після смерті ОСОБА_5, отже і отримати свідоцтво на право на спадщину, тому вимушений звернутися до суду.

      Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

    Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, але направила належним чином завірену заяву з проханням слухати справу у її відсутності.

Відповідач Воскресенська сільська рада в судове засідання свого представника не направила, але направила до суду заяву, в якій просила слухати справу у відсутності її представника.

    Вислухав пояснення позивача, дослідивши письмові докази, що є в матеріалах справи, оцінив їх у сукупності, суд приходить до наступного.

    Судом встановлено, що власниками квартири АДРЕСА_1, згідно свідоцтва про право власності на житло та Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно є ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (а.с. 7, 8).

    Як вбачається з свідоцтва про одруження НОМЕР_1 ОСОБА_6 та ОСОБА_7 уклали шлюб 16.10.1952 р. (а.с. 11).

    Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_2 ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 12).

    Відповідно до свідоцтва про смерть НОМЕР_3 ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 15).

    Згідно довідки Воскресенської сільської ради № 1821 від 18.08.2009 р. ОСОБА_1 був зареєстрований та проживав разом з ОСОБА_4 з 28.09.1993 року до моменту смерті  (а.с. 14).

Факт родинних відносин позивача з померлими батьками підтверджується свідоцтвом про його народження НОМЕР_4 (а.с. 19).

    Як вбачається з матеріалів позову ОСОБА_4 отримала спірне майно в спадщину після смерті її чоловіка ОСОБА_1, як така, що на момент смерті спадкодавця проживала разом з ним і вважається такою, що прийняла спадщину.

    Згідно ст. 1276 ЦК України якщо спадкоємець  за заповітом або за законом помер після

відкриття спадщини і не встиг  її  прийняти,  право  на  прийняття належної   йому   частки   спадщини,   крім   права  на  прийняття обов'язкової частки у спадщині,  переходить  до  його  спадкоємців (спадкова трансмісія).

Таким чином, враховуючи викладене, на підставі ст. 1261 Цивільного кодексу України, позивач має право на спадкування за законом після смерті спадкодавця  ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, таким чином позов підлягає задоволенню в повному обсязі.  

Керуючись ст.ст. 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

    Позов ОСОБА_1 задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (актовий запис № 50 від 04.08.2006 р.)

    Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Миколаївської області через Жовтневий районний суд Миколаївської області. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Суддя                                                                                    Л.М. Семенова

  • Номер: 2-714/10
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-714/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Семенова Людмила Михайлівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.07.2010
  • Дата етапу: 21.08.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація