Судове рішення #1029741
РІШЕННЯ

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

Справа № 2-265/2007р.

23   березня 2007 року                                                       Хорольський   районний   суд

Полтавської    області

в складі: головуючого судді Винниченка Ю.М., при секретарі Листопад В.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хорол в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, пояснивши, що він перебував у зареєстрованому шлюбі з відповідачкою ОСОБА_2, який був розірваний 21 листопада 2005 року, що доводиться копією свідоцтва про розірвання шлюбу Серія НОМЕР_1, виданого відділом РАЦС Хорольського районного управління юстиції Полтавської області.

Від даного шлюбу сторони мають одну неповнолітню дитину: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

Позивач вказує, що на даний час між сторонами виник спір стосовно  володіння, користування та розпорядження спільним майном подружжя, тобто житловим будинком АДРЕСА_1.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлений позов підтримав повністю.

В судовому засіданні відповідачка ОСОБА_2 позов визнала повністю.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши покази сторін, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1належить задовольнити повністю на підставі слідуючого.

Відповідно договору купівлі-продажу від 4 квітня 2003 року, посвідченого приватним нотаріусом Хорольського районного нотаріального округу ОСОБА_4 та зареєстрованого в реєстрі за № 913, сторони на спільні кошти подружжя придбано спірний житловий будинок АДРЕСА_1 за 8 000 гривень, що визнали сторони.

Відповідно до ст.60 Сімейного кодексу України - майно, набуте подружжям під час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того ,що один з них не мав з поважної причини...самостійного заробітку( доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Згідно ст.69 Сімейного кодексу України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Інвентаризаційна оцінка вказаного жилого будинку становить 10 099 гривні.

Враховуючи вищевикладене та те, що на даний час позивач фактично користується вказаним домоволодінням та здійснює його догляд, а відповідачка проживає окремо, має інше постійне місце проживання, в інтересах сторін за їх згодою необхідно провести розподіл спірного домоволодіння шляхом виділу його повністю у власність позивача ОСОБА_1, та стягнути з нього на користь відповідачки грошову компенсацію на за належну 1/2 частину в сумі 5 049,50 гривень.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 60, 63, 69 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10,60,213,215,218 ЩІК України, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1, задовольнити повністю.

1.Поділити спільне майно подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2, виділивши ОСОБА_1 у власність житловий будинок з господарчими будівлями, який розташований в АДРЕСА_1 Хорольського району Полтавської області.

2.Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 грошову компенсацію за належну їй 14 частину житлового будинку з господарчими будівлями, який розташований в АДРЕСА_1 Хорольського району Полтавської області в сумі 5 049, 50 гривень.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі до Хорольського райсуду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання вказаної заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація