РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-266/2007 р.
27 березня 2007 року Хорольський районний суд
Полтавської області в складі: головуючого судді Винниченка Ю.М., при секретарі Листопад В.Л.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Хорол в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Хорольсокого району про визнання праві власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування, -
Встановив:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Тарасівської сільської ради Хорольського району про визнання права власності на земельну частку 9пай) в порядку спадкування, вказавши, що її дошлюбне прізвище „ОСОБА_3" та вона є донькою ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що доводиться копією свідоцтва про народження серія НОМЕР_1, копією свідоцтва про розірвання шлюбу серія НОМЕР_2 та копією свідоцтва про смерть батька серія НОМЕР_3.
Позивачка вказує, що після смерті її батька ОСОБА_2 відкрилась спадщина на спадкове майно., тобто право на земельну частку /пай/ КСП „Тарасівське" Хорольського р-ну Полтавської області розміром 3,00 умовних кадастрових гектарів загальною вартістю 36 727 гривень, що доводиться копією сертифікату на право на земельну частку /пай/ Серія НОМЕР_4
Рішенням Хорольського районного суду Полтавської області від 14 серпня 2006 року встановлено факт прийняття позивачкою ОСОБА_1 спадщини після смерті батька ОСОБА_2.
З повідомлення Хорольської держнотконтори від 27. 07.2006 року № 427 слідує, що у зв'язку з розбіжностями у правовстановлюючих документах на спадкове майно, тобто сертифікаті на земельну частку /пай/ та витягу з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність Хорольського району Полтавської області в розмірі земельної частки /паю/ позивачка не має можливості оформити вказану спадщину, тому їй роз'яснено право вернутись до суду з відповідною заявою.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 заявлений позов підтримала повністю.
Відповідач в письмові заяві позов визнав повністю та просить суд провести розгляд даної справи без участі представника сільської ради.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що даний позов належить задовольнити повністю на підставі слідуючого.
Відповідно до ст. 392 Цивільного кодексу України Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Враховуючи, що згідно ст.1217 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, позивачка як спадкоємиця першої черги за законом свого батька ОСОБА_2 має право на вказане спадкове майно в порядку спадкування.
Враховуючи, що спадщина може бути визнана від умерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини в порядку, передбаченому ст. 1277 Цивільного кодексу України , а спадщина може перейти у власність територіальної громади, належним відповідачем по даній справі є Тарасівська сільська рада Хорольського р-ну, на території якої знаходиться вказане спадкове майно.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 30, 392,1268, 1217, 1277 Цивільного кодексу України, ст.ст. 10,60,213,215,218 ЦПК України,
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, право власності на земельну частку /пай/ КСП „ Тарасівське" Хорольського р-ну Полтавської області розміром 3,00 умовних кадастрових гектарів загальною вартістю 36 727 гривень, що доводиться копією сертифікату на право на земельну частку /пай/ Серія НОМЕР_4 .
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі де Хорольського райсуду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання вказаної заяви.