Судове рішення #1029754
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-271/2007рік

 

21 березня 2007 року        Хорольський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого -               судді Миркушіної Н.С.

при секретарі -                             Пойда Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хоролі справу за позовом ОСОБА_1 до Грушинської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визначення додаткового строку спадкодавцю для подання заяви про прийняття спадщини,

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом про визначення додаткового строку спадкодавцю для подання заяви про прийняття спадщини.

Вказував, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Грушине Хорольського району Полтавської області.

В свідоцтві про його народження матір'ю записана ОСОБА_2, а батьком записаний ОСОБА_3.

06.02.2002 року в Грушинській сільраді Хорольського району було оформлено заповіт матерею позивача - ОСОБА_2 , в якому вона на випадок своєї смерті зробила заповітне розпорядження на все своє майно і заповіла його своєму синові- ОСОБА_1, тобто позивачеві.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла мати позивача - ОСОБА_2.

Після смерті матері позивача відкрилася спадщина на спадкове майно, а саме: на право на земельну частку (пай) в розмірі 10, 96 га згідно державного акту на право приватної власності на землю, Серія НОМЕР_1.

Інших спадкоємців , які б мали право на обов'язкову частку в спадщині після померлої ОСОБА_2 немає. Позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті своєї матері-ОСОБА_2

Для одержання свідоцтва про право на спадщину за заповітом позивач звернувся до Хорольської державної нотаріальної контори, але нотаріусом було роз'яснено наслідки пропущення строку для прийняття спадщини.

У встановлений законом шестимісячний строк він не звернувся з заявою до державної нотаріальної контори, оскільки вважав, що маючи заповіт матері, Державний Акт на право приватної власності на землю, свідоцтво про смерть матері, як правоустановлюючі документи, він має право на спадщину незалежно від того, коли звернеться в нотаріальну контору. Крім того , позивач вказує, що його мати проживала по день своєї смерті у будинку в позивача в с Новоаврамівка, але без реєстрації.

Для оформлення своїх спадкових прав на майно покійної матері у позивача виникла необхідність визначити додатковий термін для подачі заяви нотаріусу про прийняття спадщини.

Позивач просив постановити рішення, в якому визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини до Хорольської державної нотаріальної контори терміном один місяць з дня набрання цим рішенням законної сили.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав і просив визначити йому додатковий строк терміном 1 місяць з дня набрання рішенням законної сили для подання заяви до Хорольської державної нотаріальної контори.

В судове засідання представник відповідача - Грушинської сільської ради Хорольського району не з'явився, але звернувся до суду із письмовою заявою, в якій повідомив, що позов визнає повністю і не заперечував проти задоволення даного позову.

Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , мешканець с Новоаврамівка Хорольського району, пояснили, що вони добре знають і позивача і його

 

 

2

померлу матір, яка доживала до смерті у позивача вдома, оскільки потребувала догляду.

Суд, заслухавши показання позивача, представника відповідача, свідків та дослідивши матеріали справи: ксерокопію заповіту від імені ОСОБА_2 на ім'я позивача; ксерокопію Державного Акту на права приватної власності на землю на ім'я ОСОБА_2; ксерокопію свідоцтва про смерть матері позивача - ОСОБА_2, ксерокопію сторінок паспорта позивача, довідки виконкому Грушинської сільської ради - давши належну оцінку всім зібраним по справі доказам в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Оскільки позивач протягом шестимісячного строку, встановленого законом для прийняття спадщини, не подав заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини через те, що він вважав, що не пропустив цей строк, оскільки його померла мати проживала разом із ним і вона зробила заповіт на його ім'я , суд вважає причину пропуску ним строку для прийняття спадщини поважною і строк терміном один місяць з дня набрання цим рішенням законної сили достатнім для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст. ст. 10,60,212,213,215 ЦПК України, згідно ст. 1272 ЦК України, суд

 

РІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 ,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, додатковий строк терміном три місяці для подання ним заяви до Державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після його матері-ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд. Після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація