АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 липня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Міхасішина І.В.
Суддів: Щолокової О.В., Вавшка В.С.
При секретарі: Кирилюк Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці заяву управління праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 20 травня 2010 року у справі за позовом Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області про оскарження дій та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 20 травня 2010 року позов Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області про оскарження дій та зобов’язання вчинити певні дії задоволено. Визнано незаконним дії управління праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області та зобов’язано провести нарахування недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ОСОБА_1 за 2009 рік відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» та Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» в наступних розмірах: січень -412,9 грн., лютий -412,9 грн., березень -412,9 грн., квітень – 412, 9 грн., травень – 412,9 грн., червень – 412,9 грн., липень – 412,9 грн., серпень – 412,9 грн., вересень – 412,9 грн., жовтень – 412,9 грн., листопад – 412,9 грн., грудень – 412,9 грн., а всього на загальну суму 4954,8 грн. Судовий збір віднесено на рахунок держави.
17 червня 2010 року відповідачем, без подання заяви про апеляційне оскарження, була подана апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції та заява про поновлення строку на апеляційне оскарження (а.с. 25-28) з посиланням на те, що через значну навантаженість працівників відділу призначення соціальних допомог, пов’язану з необхідністю проведення перерахунку всіх видів допомог у строки з 17 травня по 01 червня 2010 року, строк на апеляційне оскарження було пропущено з поважних причин.
Перевіривши обґрунтованість поданої заяви, колегія суддів дійшла висновку про те, що дана заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно з ч.4 ст. 295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Частиною 3 ст. 294 ЦПК України встановлено, що заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
За положеннями ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі пропущення його з поважних причин.
Як вбачається з журналу судового засідання від 20 травня 2010 року, під час ухвалення рішення у справі, а також під час оголошення його резолютивної частини, роз’яснення його змісту та порядку і строків оскарження, була присутня представник відповідача Сулима Л.О. (а.с. 21).
Згідно штампу вхідної кореспонденції, апеляційна скарга на рішення суду від 20 травня 2010 року була подана 17 червня 2010 року, тобто з пропуском десятиденного строку на апеляційне оскарження, встановленого ч.1 ст. 294 та ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Наведені управлінням праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації причини пропуску строку на апеляційне оскарження колегія суддів не може визнати обґрунтованими та поважними, оскільки на підтвердження даних доводів відповідачем не надано будь-якого доказу, а також не доведено, що у відповідача була відсутня реальна можливість подати заяву про апеляційне оскарження рішення суду, в строк встановлений законом.
Відповідно до ч.3 ст. 27 ЦПК України особи, як беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права виконувати процесуальні обов’язки.
За таких обставин, та враховуючи відсутність будь-яких належних та беззаперечних доказів про пропуск строку на апеляційне оскарження рішення суду з поважних причин, судова колегія відповідно до ч.3 ст. 294 ЦПК України дійшла висновку про відмову у задоволенні поданої заяви про поновлення пропущеного строку.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 73, 294, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів ,-
У Х В А Л И Л А :
Відмовити управлінню праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області у поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 20 травня 2010 року у зазначеній справі.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий: /підпис/
Судді: /підписи/
З оригіналом вірно: