Судове рішення #10313272

Справа № 2-577/2010 р.

ТАТАРБУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

   09 липня 2010 року Татарбунарський районний суд Одеської області  в складі:

головуючого - судді                       Сивоконь Т.І.    

при секретарі                                  Комерзан Л.І.        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Татарбунари справу за позовом ОСОБА_1 до Татарбунарської міської ради  Одеської області про визнання права власності на житловий будинок,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулась до суду з позовом до Татарбунарської міської ради   Одеської області, в якому просить визнати за нею право власності на житловий будинок, посилаючись на наступні обставини.

ІНФОРМАЦІЯ_3 в м.Татарбунари Одеської області помер її чоловік ОСОБА_2, після його смерті в АДРЕСА_1 залишився житловий будинок з будівлями та спорудами, які вона має право успадкувати по закону в порядку першої черги, крім неї на спадщину мають право також діти померлого ОСОБА_3 та ОСОБА_4, однак вони відмовляються від своєї частини спадку на користь позивачки.

Отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно позивачка не має змоги, оскільки Татарбунарська державна нотаріальна контора відмовила їй в цьому, мотивуючи відмову розбіжністю у розмірах та експлікації  будинку, що зазначені в договорі купівлі-продажу   будинку та технічному паспорті до нього, оскільки за життя чоловік позивачки здійснював перепланування, які не були оформлені належним чином.  

Тому ОСОБА_1 просить постановити рішення, яким визнати за нею право власності на вказаний будинок з будівлями та спорудами, надаючи суду докази того, що спадкове майно дійсно належало її чоловікові, а вона фактично прийняла спадок, так як вона постійно проживала у вказаному будинку.

Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала  повністю.

Представник Татарбунарської міської ради в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій просив заслухати справу за його  відсутності, проти  задоволення позовних вимог не заперечував.

   Треті особи — ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги визнали повністю, не заперечували проти того, щоб право власності на будинок було визнано за позивачкою, від своєї частини спадку відмовилися на користь останньої.

  Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

   Відповідно до ч. 4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу, яка передбачає, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

 Вислухавши пояснення та доводи позивачки, дослідивши матеріали справи та згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Згідно копії свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с.9),ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3.

    Згідно довідки ТОВ “Татарбунарське РБТІ та РОН”(а.с.6), вартість спадкового житлового будинку складає 77535 грн. та право власності на вказаний будинок  зареєстроване за ОСОБА_5 на підставі договору купівлі-продажу  від 26.07.1985 р. №1152.  

     Із копії договору купівлі- продажу від 26.07.1985 р. (а.с.7-8) вбачається, що ОСОБА_2 придбав в ОСОБА_6 у власність житловий будинок по АДРЕСА_1 площею 28.9 кв.м

Із копії свідоцтва про одруження НОМЕР_2 від 31.10.1976 р. (а.с.6) вбачається, що ОСОБА_2 є чоловіком позивачки ОСОБА_1.

З копії свідоцтва про народження НОМЕР_3   (а.с.10)вбачається, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1  є батьками ОСОБА_7,ІНФОРМАЦІЯ_1, яка після укладення шлюбу 16.02.1997 року змінила своє прізвище на “ОСОБА_8”.

З копії свідоцтва про народження НОМЕР_4 (а.с.11) вбачається, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 є батьками ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_2

Із листа нотаріуса (а.с.18) видно, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину по закону у зв’язку з розбіжностями у розмірах та експлікації будинку , що зазначені у договорі купівлі — продажу будинку та тими , що містяться у технічному паспорті до будинку.

 

    Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов’язків /спадщини/ від фізичної особи, яка померла /спадкодавця/, до інших осіб /спадкоємців/. Спадкування здійснюється за заповітом або за законом, як передбачено ст.1217 ЦК України.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,  у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її.

     В судовому засіданні з достовірністю встановлено, що позивачка є єдиною спадкоємицею першої черги після смерті ОСОБА_5. Але отримати свідоцтво про право власності на спадок по закону в установленому законом порядку позивачка не має можливості у зв'язку  з з розбіжностями у розмірах та експлікації будинку , що зазначені у договорі купівлі — продажу будинку та тими , що містяться у технічному паспорті до будинку, тому, суд вважає можливим захистити права позивачки та визнати за нею право власності на житловий будинок з будівлями та спорудами, які розташовані по АДРЕСА_1 що належали її чоловікові  ОСОБА_5

Керуючись ст.ст. 58,59,60,213,215 ЦПК України, ст.ст.1216,1217,1261,1268  ЦК України, суд,

В И Р І Ш И В:

    Позов ОСОБА_1 до Татарбунарської міської ради  Одеської області про визнання права власності на житловий будинок - задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з будівлями та спорудами, розташованими по АДРЕСА_1 які залишилися після смерті її чоловіка ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.  

    Рішення Татарбунарського районного суду може бути  оскаржене в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Татарбунарський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви  про апеляційне оскарження і поданням після цього  протягом 20-ти днів апеляційної скарги , або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

       

     

      Суддя                  Сивоконь

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація