Судове рішення #10313607

Справа №2–954 за 2010 р.

РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ     копія

29 липня 2010 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого – судді Потоцького В.В.,

при секретарі Олійник Ю.І.,

розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні  в  м.Переяслав-Хмельницький справу за позовом ОСОБА_1 до Державного сільськогосподарського підприємства «Головний селекційний центр України» про стягнення заробітної плати, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить стягнути з Державного сільськогосподарського підприємства «Головний селекційний центр України» 17925 грн. 34 коп. заробітної плати, посилаючись на те, що відповідач добровільно заборгованість не сплачує, розрахунок не проводить.

В судовому засіданні позивач позов підтримав і просив його задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, направив суду заяву, в якій просить слухати справу без участі представника, позов визнає.

Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно договору №129/2007 про надання юридичних послуг ОСОБА_1 та ДСП «Головний селекційний центр України» уклали договір про надання ОСОБА_1 юридичних послуг за плату відповідно до завдання ДСП «Головний селекційний центр України».

Як слідує з довідки за №103 від 20.07.2010 р. ОСОБА_1 дійсно працює юристом на ДСП «Головний селекційний центр України» з 05.10.2007 року і станом на 01.07.2010 року підприємством йому нарахована та не виплачена заробітня плата в сумі 17925, 34 гривень.

Відповідно до ст.47 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу. Проте на неодноразові звернення позивача відповідач лише обіцяє провести з ним розрахунок.

У відповідності із ст.ст.115; 116; 117 КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Таким чином, стягненню з відповідача на користь позивача підлягає сума заборгованості по заробітній платі в розмірі 17925 грн.34 коп.

Відповідно до п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» позивач підлягає звільненню від сплати судового збору. А тому, судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, відповідно до п.2 ч.3 ст.81 ЦПК України, підлягає стягненню з відповідача.

На підставі ст.ст.47; 115; 116; 117 КЗпП України, керуючись ст.ст. 10, 60, 210, 212, 213, 214 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Державного сільськогосподарського підприємства «Головний селекційний центр України» на користь ОСОБА_1 17925  (сімнадцять тисяч дев`ятсот двадцять п`ять) гривень 34 копійки невиплаченої заробітної плати, а на користь держави – 179 гривень судового збору.

Стягнути з Державного сільськогосподарського підприємства «Головний селекційний центр України» 120 гривень оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов`язаних з розглядом цивільних справ.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції. Заява про апеляційне оскарження рішення подається до суду першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання вказаної заяви.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження рішення, але неподання апеляційної скарги в двадцятиденний строк з часу подання заяви воно набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СУДДЯ (підпис)

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація