Судове рішення #10313613

Справа № 2-0-42 за 2010  р.

РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ     копія

02 серпня 2010 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області  в складі:

головуючого – судді                                                    Потоцького В.В.,

при секретарі                                                                Олійник Ю.І.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Переяслав-Хмельницький справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: відділ РАЦС Білоцерківського міськрайонного УЮ Київської області, про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 просить встановити факт родинних відносин між ним та померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 як між сином та батьком, посилаючись на те, що після смерті його батька – ОСОБА_2 відкрилася спадщина, але заявник не може оформити її на себе в зв`язку з тим, що в свідоцтві про смерть батька прізвище останнього записано як «ОСОБА_1», в той час як в свідоцтві про народження заявника прізвище батька вказано як «ОСОБА_1», і вирішити в позасудовому порядку даний спір неможливо.

Заявник в попередньому судовому засіданні заяву підтримав, просив її задовольнити.

Представник відділу РАЦС Білоцерківського міськрайонного УЮ Київської області в попереднє судове засідання не з`явився, направив суду заяву, в якій просить слухати справу без участі представника.

Суд вважає, що заява підлягає задоволенню. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 –  батько заявника. Після його смерті відкрилася спадщина на належну померлому частину квартири АДРЕСА_1. Заявник є єдиним спадкоємцем померлого за законом. Проте, прийняти спадщину після смерті батька він не може, так як у свідоцтві про народження заявника та в свідоцтві про смерть його батька прізвище батька записано по-різному, відповідно ОСОБА_1 та ОСОБА_3.

Згідно з свідоцтвом про народження, серії НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4, в якому зроблено запис на російській мові, дослівно: «ОСОБА_1».

При житті ОСОБА_4, будучи мешканцем квартири АДРЕСА_2, власноручно писав заяву 09.06.1993 року про приватизацію житла на його ім`я, в якій зазначав своє прізвище як «ОСОБА_1». На таке ж саме прізвище видана і справка ЖЕК про прописку батька заявника.

В свідоцтві про народження заявника в графі «батько» теж значиться російською мовою «ОСОБА_2».

Проте, на запит заявника надійшов витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження відповідно до ст.ст.126,133,135 Сімейного Кодексу України, з якого слідує, що його батьком є ОСОБА_5.  

Після смерті ОСОБА_4 було видане свідоцтво про його смерть, в якому його прізвище зазначено як «ОСОБА_1». Таким чином, як слідує з трьох різних правовстановлюючих документів, одна особа має три варіанти прізвищ: ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5.

Дана обставина позбавляє заявника можливості отримати спадщину після смерті свого батька.

Зважаючи на вищевикладене та досліджені в судовому засіданні письмові докази, суд прийшов до переконання про необхідність встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_1 та померлим ОСОБА_2, як між сином та батьком.

Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки необхідне йому для прийняття спадщини. Чинне законодавство України не передбачає іншого порядку встановлення цього факту.

 Керуючись ст.ст.256; 259 ЦПК України,

ВИРІШИВ :

Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, як між сином та батьком

  Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно.

СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація