Судове рішення #1032150
Справа №2-164 2007 p

Справа №2-164 2007 p.

 РIШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

22 березня 2007 року. Світловодській міськрайсуд Кіровоградської області, в складі:

- головуючий суддя              -           Андріянов О.В.

При секретарі                                                                                    -           Суботніцькій О.А.

З участю:                                            - позивач                              -           ОСОБА_1;

· представник позивача      -           ОСОБА_2

· відповідач                          -           ОСОБА_3;

· представник відповідача  -           ОСОБА_4;

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в суду м. Світловодська цивільну справу за позовом:

ОСОБА_1,   ІНФОРМАЦІЯ_1;    мешкає:    АДРЕСА_1,

до

ОСОБА_3;   мешкає:   АДРЕСА_2,

про усунення перешкод у користуванні власністю та відшкодування моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом про усунення перешкод у користуванні власністю та стягнення моральної шкоди. Вважає, що використання відповідачем ями погребу у якості вигрібної ями, призводить до руйнування будинку, що належить позивачеві, підвищення в будинку вологості та зазначене також обумовлює моральні страждання, які позивач оцінює у сумі 10000,0 грн. просить суд зобов'язати відповідача засипатй-яму та сТяїнути суму відшкодування моральної шкоди.

В судовому засіданні позивач пояснив, що відповідач обладнав на відстані 1,5 м. від його будинку вигрібну яму. що не відповідає санітарним вимогам. Вологість у житловому будинку обумовлюють виникнення у нього хвороб. Обґрунтовує розмір заявленої суми матеріального еквіваленту відшкодування моральної шкоди, в сумі 1000,0 грн., так як цієї суми йому вистачить для його лікування закордоном.

Представник позивача у судовому засіданні пояснила, що вологість у будинку обумовлена саме використанням відповідачем ями погребу в якості вигрібної ями.

Відповідач у судовому засіданні позов не визнав повністю та пояснив, що він

 

 викачав з ями стоки, але яму він не засипав повністю. Відстань від будинку позивача до ями погребу складає 2,37 м. Хата у позивача завжди була волога. Яму погреба у якості вигрібної ями використовує близько 1,5 року. Ніколи позивач з цих підстав до нього не звертався, у нього з позивачем неприязнені стосунки.

Представник відповідача у судовому засіданні пояснив, що відсутній причинно-нйслідковий зв'язок між існуванням вигрібної ями та вологістю в будинку у позивача. Позовні вимоги грунтуються лише на припущеннях та нічим не обгрунтовані. Зараз відповідач відкачав із ями стоки та він більше її не використовує.

В судовому засіданні були допитані свідки:

Свідок ОСОБА_5 пояснила, що в серпні 2006 р. вона приймала участь у роботі комісії по розгляду скарги позивача. Зробити висновок щодо причини виникнення у відповідача вологості вище за норму не можливо.

Свідок ОСОБА_6 пояснила, що у позивача завжди була мокра глуха стіна. Щоб у хаті було сухо треба добре її опалювати. Ще коли мати позивача була жива, вона їй розповідала, що в хаті сиро.

Свідок ОСОБА_7 пояснила, що з позивачем постійні конфлікти, він весь час чим то незадоволений. В стіні будинку у них тріщина та на даху побита черепиця.

Свідок ОСОБА_8 у судовому засіданні пояснивГщо він приймав участь у роботі комісії. Яма звільнена від стоків. В будинку позивача висока вологість. На час останньої перевірки яма не використовується в якості вигрібної, каналізація відсічена. В будинку позивача зруйнована відмостка, а це є захистом від замокання фундаменту від дощових та талих вод. Також в стіні, зі сторони відповідача є тріщина, яка, судячи за виглядом, виникла давно. Причину завищеної вологості не можливо встановити. Використовувати вигрібну яму на такої відстані це неправильно, проте, відповідач може використовувати яму, в якості погреба. Причини підвищення вологості лише можливо припустити, як-то наявність руйнації відмостки та покриття даху.

В судовому Засіданні були досліджені докази: технічний паспорт на будинок позивача; акт комісії від 15.08.2006 p., яким було встановлено наявність вигрібної ями на території садиби відповідача підвищення вологості в будинку позивача та було рекомендовано відкачати стічні води та засипати вигрібну яму. так-як це є порушенням будівельних та санітарних правил; заява на ім'я міського голови; виписка з засідання ЛКК щодо наявних у позивача хвороб; фотографії стану будинку позивача; садибна план-схема садиби відповідача, характеристика споруд та судове рішення від 13.11.2006 p., з яких слідує,  що  на території садиби, яка належить відповідачу є  погріб;  акт комісії від

14.11.2006  p., згідно якого було встановлено, що відстань ями від будинку позивача

складає 2,30 м., відстань вигрібної ями від житлового будинку повинна складати 10 м., а

також те, що відповідачу було рекомендовано очистити яму та використовувати ЇЇ в якості

погріба. за призначенням; квитанція к прибутковому касовому ордеру, заява та шляховий

лист від 27.11,2006 p., що підтверджує виконання відповідачем рекомендацій комісії та те,

що ним були відкачені стоки; акт комісії від 23.02.2007 p., згідно якого встановлено, що з

ями відкачена вода, дно засипане піском, каналізаційну трубу від»єднано, вологість

підвищена та причини її виникнення не встановлені, у позивача виявлено затікання стелі в

трьох містах, зіпсована відмостка, на стіні мається тріщина.

Таким чином , у судовому засіданні було встановлено, що відповідач, у супереч вимогам ДБІ І-Збб'-92** використав погріб, в якості вигрібної ями, проте, після відкачки стічних   вод   із   ями   27.11.2006   p.,   вологість   в   повітрі   будинку   позивача   станом   на

23.02.2007  р. залишається підвищеною. Крім цього, досліджені по справі докази свідчать

про те. що будинок позивача до початку експлуатації погріба в якості вигрібної ями був

вологим, а також те, що підвищена вологість обумовлена наявністю затіканням стелі в

трьох місцях, зіпсованою відмосткою, порушенням цілісності покриття даху черепицею

та тріщиною в стені будинку позивача. В судовому засіданні позивачем не було доведене,

що підвищена вологість повітря у його будинку обумовлена експлуатацією відповідачем

ями погрібу, в якості вигрібної ями.

 

 Відповідно до ст, 391 ЦК України, враховуючи висновки комісії щодо можливості використання відповідачем ями в якості, погребу, а також те, що ним була відкачена із ями вода та дно ями засипано шаром піску, не підлягають задоволенню вимоги позивача щодо припинення використання ями та її засипання, так як відповідачем у такий спосіб не порушується право власника щодо права користування та розпорядження позивачем своїм майном.

Згідно ст. 1167 ЦК України підлягає відшкодуванню моральна шкода, яку було заподіяно неправомірними діями. В судовому засіданні було встановлено, що відповідач, у супЬреч будівельних норм, використовував яму погріба, в якості вигрібної ями. Проте, позивач не довів, що наявні у нього хвороби саме обумовлені експлуатацією вигрібної ями. крім цього, у судовому засіданні не було встановлено причинного зв'язку, між наявністю вигрібної ями та вологістю повітря у житловому будинку позивача, а тому, в цій частині позовних вимог також повинно бути відмовлено.

Судові витрати по справі повинні бути покладені на позивача.

Керуючись: ст. ст.: 391, 1167 ЦК України; ст. ст.: 10, 1 1, 60, 88, 208-209, 213-215, 218, 292, 294;ЦПК України, суд, -,

ВИРІШИ В:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Судові витрати покласти на позивача.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення надруковану суддею у нарадчій  кімнаті і є оригіналом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація