Судове рішення #1032503
Справа № 2 - 375 / 07

Справа № 2 - 375 / 07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

16 березня 2007 року    Нижньогірський районний суд АР Крим у складі:

головуючої                  судді        Кустової І. В.

при секретарі                                Коваленко Т.І.

розглянувши у відкритому судовому зсаіданні в смт Нижньогірському ПР Крим справу за позовом ОСОБА_1   до   Відкритого акціонерного товариства „Нижньогірский"

про стягнення заробітної платні за період простою,

встановив:

Позивач працює з ІНФОРМАЦІЯ_1 в Відкритом акціонерном товаристві „Нижньогірский" у садівничої бригаді..

Позов мотивовано тим, що відповідач не забезпечив бригаду, де працює позивач, роботою, не вживає заходів до надання іншої роботи, переводу на іншу ділянку праці, не звільняє по скороченню штатів і не оплачує час простою. На підставі ст. ст. 34, 113 КЗпП України вимагає стягнути з відповідача за час простою за період з вересня до листопада 2005 року з розрахунку 2/3 долі тарифної ставки рабочої садівничої бригади першого розряду, тобто із розрахунку 8,76 грн за 22 рабочих дня у вересні та листопаді 2005 року, 21 рабочий день у жовтні того ж року, а разом 379,60 гривень. Також вимагає стягнути з відповідача судовий збір на користь держави.

У судовому засіданні позивач на своїх вимогах наполягла, просить стягнути суму заробітній платні за час простою. Пояснила, що позивач неодноразово зверталася до керівництва з питанням про надання роботи.

Представник відповідача позов визнав обгрунтованним, пояснив, що погодні умови заважали належним чином організувати роботу бригади, у якої працювала позивач.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд знаходить позов частково обгрунтованим і підлягаючим задоволенню на підставі ст. 34, 113 КЗпП України, ст. 12 Закону України «Про оплату праці», оскільки оплата праці за час простою є мінімальними державними гарантіями, час простою, тобто призупинення роботи, яке викликане відсутністю організіційних умов, необхідних для виконання роботи, не з вини працівника, оплачується не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду.

Довідкою відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 підтверджується, що позивач на підставі Наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 з ІНФОРМАЦІЯ_1 працює у Відкритому акціонерному товаристві „Нижньогірский".

Згідно Довідки про заробітну платню, наданої суду відповідачем, позивач працювала у вересні 2005 року 26 днів, у жовтні - 26 днів, у листопаді - 8 днів

Довідкою Профспілкового комітету підтверджується відсудність у Відкритого акціонерного товариства „Нижньогірский" коллективного договору на 2004,2005 роки.

Письмом Міністерства труда та соціальної політики України ІНФОРМАЦІЯ_4 „Про норму тривалості робочого часу на 2005 рік" встановлен розмір робочого часу , який становить у вересні 2005 року - 22 робочих дні, у жовтні 2005 року - 21 робочий день, у листопаді 2005 року -22 робочих дні.

Судом встановлено, що робітникам рослинництва, як працівникам на низкокваліфікованних ручних роботах у сільскому господарстві встановлена оплата по першому розряду у розмірі 8,76 гривень на день.

Дві третини цієї тарифної ставки складає 5,84 гривні.

Таким чином, у 2005 році підлягає до сплати позивачу компенсація за час вимушенного прогулу за листопад 81,76 гривень (22 рабочих дні - 8 днів х 5,84 грн)

Судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 51 гривні та витрат на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 грн на підставі ст. 88 ЦПК України стягуються з відповідача.

 

 На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн .

Керуючись ст. ст. 10,60,212-215,218,223 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов    задовольнити частково.

Стягнути Відкритого акціонерного товариства „Нижньогірский" (розрахунковий рахунок № 2600130023133 в Нижньогірському відділенні Ощедбанку України № 4558 МФО 384102 ОКПО 00412976) на користь ОСОБА_1 вісімдесят одну гривню 76 коп.

Стягнути Відкритого акціонерного товариства „Нижньогірский" (розрахунковий рахунок № 2600130023133 в Нижньогірському відділенні Ощедбанку України № 4558 МФО 384102 ОКПО 00412976) судовий збір на користь держави у сумі п'ятдесят однієї гривні, на користь Управління Державної судової адміністрації України в Автономній Республіці Крим МФО 824026 ОКПО 26273942, розрахунковий рахунок 37319012000604 в Управлінні Держказначейства в Автономної Республіці Крим /призначення платежу - витрати на інформаційне технічне забезпечення розгляду справи Нижньогірським районним судом АР Крим/ судові витрати за інформаційне забезпечення розгляду справи у сумі тридцять гривень

У задоволенні рушті вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Нижньогірський райсуд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголдошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя   І.В.Кустова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація