Судове рішення #1033015

                                      Справа №2-281 /2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

16 березня 2007 року Роздільнянський районий суд Одеської області в складі: судді - Теренчук Ж.В., при секретарі - Ніколас C.O.,

розглянувши і відкритому судовому засіданні м.Роздільна цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів на утримання дружини

ВСТАНОВИВ:

В листопаді 2006 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення з нього коштів на своє утримання на період догляду за малолітньою дитиною -  дочкою ОСОБА_3 в розмірі 300 грн щомісячно.

Відповідач ОСОБА_2   позов не визнав.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала, суду пояснила, що в травні 2006 року з відповідачем уклали шлюб, однак вже в липні 2006 року відповідач, знаючи, що вона вагітна, покинув її і пішов проживати до своїх батьків. В жовтні 2006 року вона народила дитину - дочкуОСОБА_3 .Відповідач після народження дитини матеріальної допомоги їй та дитині не надає, єдиним джерелом їх доходів є допомога в розмірі 90 грн щомісячно. Тому просила позов задовольнити, стягнувши з ОСОБА_2на її користь кошти на утримання в сумі 300 грн щомісячно.

Відповідач, заперечуючи проти позову, пояснив суду, що фактично однією сім"єю з позивачкою не проживав, а тому вона не має права на утримання від нього на період догляду за дитиною до досягнення нею віку 3-х років. Однією сім"єю вони не проживали, спільного господарства не вели, одружились на вимогу позивачки, так як вона була вагітна. Крім цього пояснював, що в заявленому розмірі він не має можливості виплачувати кошти на утримання

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд прийшов до висновку що позов ОСОБА_1підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

У відповідності зі ст.84 Сімейного кодексу України дружина, під час вагітності має право на утримання від чоловіка , а також дружина з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Судом встановлено, що сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі з травня 2006 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, виданим на підставі актового запису Лиманської селищної ради НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1(Л.С.7)

На момент розгляду справи в установленому законом порядку даний шлюб недійсним не визнаний, лише недійсний шлюб не породжує прав та обов'язків подружжя..

 

 Тому відповідачка являється законною дружиною ОСОБА_2 з відповідними правами та обов'язками, що виникають між подружжям відповідно до законодавства.

Від  спільного            життя   сторони     мають   неповнолітню   дочку  -  ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження дівчинки, згідно якого батьком дитини записаний відповідач.(л.с.8))

В ході судового розгляду встановлено, що сторони з липня 2006 року припинили шлюбно - сімейні відносини та проживають окремо.

Малолітня дочка ОСОБА_3 після припинення сумісного проживання батьків залишилася проживати з матір"ю , знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_3., виданою Лиманською селищною радою.(л.с.б)

Згідно довідки НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_4, виданої ОСОБА_1., вона зайнята догоядом за дитиною, отримала одноразову допомогу в сумі 425 грн, а з ІНФОРМАЦІЯ_5 по ІНФОРМАЦІЯ_6 розмір допомоги по догляду за дитиною їй встановлений в розмірі 90 грн.(л.с.З)

Судом встановлено, що дійсно відповідач ОСОБА_2 добровільно не надає позивачці коштів на її утримання.

Тому суд вважає, що з нього належить стягнути кошти на утримання дружини ОСОБА_1до досягнення їх дочкою ОСОБА_3 віку трьох років .

Вирішуючи питання про спосіб стягнення аліментів, суд вважає, що в даному випадку їх належить стягнути в твердій грошові сумі виходячи з наступного.

Судом встановлено, на підставі пояснень позивача, що він не має постійної роботи . На момент звернення позивачки в суд надав суду трудовий договір, укладений з ним з приватним підприємцем на виконання робіт по перевезенню грузів,(л.с.12), згідно якого його заробіток складав 375 грн, в подальшому в судовому засіданні пояснив, що не працює, має тимчасові заробітки.

Встановлюючи розмір аліментів, які належить стягнути з відповідача, суд виходить з наступного.

Відповідано до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів, суд враховує стан здоров"я та матеріальне становище дитини, стан здоров"я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів на інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки та сина.

Судом  встановлено,  що дитина малолітня,  віком до  одного року,  знаходиться на утримання позивачки,  яка не працює і зайнята доглядом за дитиною, доходом її і дитини є допомога на дитину в сумі 90 грн, інших доходів позивачка н має(а.с.3,5). Відповідач не надав позивачці допомоги і в період її вагітності.

Із наданих суду документів, встановлено, що відповідач   працездатний, інвалідності та інших   фізичних вад не має.

Надані суду довідки про стан здоров"я відповідача датовані 2002 та 2003 роком, свідчать про наявність у ОСОБА_2захворювань серцевих та кісткових, однак в наданих суду медичних висновках від ІНФОРМАЦІЯ_7  та ІНФОРМАЦІЯ_8 будь-яких обмежень для зайняття фізичною працею йому не встановлено, (л.с.14,16).

 

 При цьому із наданих ним пояснень відповідача та довідки з місця проживання вбачається, що будь-яких інших непрацездатних членів сім'ї' на утриманні у відповідача ОСОБА_2 не має.

Однак приймамаючи до уваги матеріальний стан відповідача, а також ту обставину , що ОСОБА_1не має постійної роботи, суд вважає, що позов ОСОБА_1підлягає частковому задоволенню і з відповідача ОСОБА_2 належить стягнути на утримання дружини кошти в твердій грошовій сумі в розмірі 200 грн щомісячно. Такий розмір коштів на утримання позивачки буде справедливий та правильний, з урахуванням як матеріального становища платника, так і потреб матері та дитини в цей період.

Судовий збір по справі складає 51 грн, збір на ІТЗ судового розгляду справи складає 30 грн, які в зв"язку з задоволенням позову належить стягнути з відповідача.

На підставі ст.ст.77, 80, 84 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212, 213,214, ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини задовольнити частково .

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_9, уроженця ІНФОРМАЦІЯ_10 кошти на утримання дружини ОСОБА_1 на період догляду за малолітньою дочкою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 до досягення нею трирічного віку в розмірі 200 грн. щомісяця з ІНФОРМАЦІЯ_11 до ІНФОРМАЦІЯ_12

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в рахунок оплати витрат по оплаті юридичної допомоги 60 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 30грн.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51грн.

У відповідності зі ст.367 ч.1 п.1 ЦПК України рішення суду підлягає обов'язковому негайному виконанню в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

На рішення може бути подана апеляція в Одеський апеляційний суд в 10-ти денний строк з дня його проголошення шляхом подачі через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження, поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація