Справа № 2-163 / 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2007 р. Менський районний суд
Чернігівської області
в складі:
головуючого - судді Білого В.М.
при секретарі Галенок Н.М.
з участю: позивача, відповідача, представника позивача ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мена цивільну справу за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення матеріальної та моральної шкоди завданої злочином,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулась до Менського районного суду в інтересах свого неповнолітнього внука ОСОБА_3 з позовом до ОСОБА_4 про стягнення матеріальної та моральної шкоди. Свій позов мотивує тим, що 3.11.2006 року, у вечірній час, житель АДРЕСА_1 Менського району, ОСОБА_4, перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння та знаходячись в будинку культури вказаного села, безпричинно , з хуліганських мотивів, умисно, спричинив ОСОБА_3 середньої тяжкості тілесні ушкодження. Органом досудового слідства дії ОСОБА_4. кваліфіковані за ст. 122 ч.1 КК України, його вина в скоєному злочині в ході слідства доведена. 16.01.2007 року ОСОБА_4. Менським райсудом визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 122 ч.1 КК України і за вироком суду призначено покарання у вигляді обмеження волі строком на 1 рік 6 місяців з іспитовим строком 1 рік. Внаслідок протиправних дій ОСОБА_4. позивачці та її внуку була спричинена фізична, матеріальна та моральна шкода, яка відповідачем ні в ході досудового слідства, ні в ході судового розгляду справи не відшкодовувалась. Тому позивачка змушена звернутись до суду з позовом про відшкодування завданої шкоди з боку відповідача, і просить стягнути з відповідача 1735,68 грн. матеріальної шкоди, 15 000 грн. моральної шкоди, та витрати з надання правової допомоги в сумі 500 грн., що разом складає 17 235,68 грн.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представник позивача ОСОБА_1. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, і просить суд задовольнити їх.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково та показав слідуюче. Дійсно, 3.11.2006 року в вечірній час, знаходячись в клубі АДРЕСА_1 Менського району, і на грунті неприязних відносин наніс неповнолітньому ОСОБА_3 тілесних ушкоджень, які відносяться до категорії середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень. Відповідач визнав в частині стягнення матеріальної шкоди в сумі 1735,68 грн., а частині стягнення моральної та фізичної шкоди - 15 000 грн. та 500 грн. - витрат з надання правової допомоги - ні.
Заслухавши пояснення позивачки, представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Як встановлено в судовому засіданні, відповідач дійсно завдав позивачці матеріальної шкоди в сумі 1735,68 грн., що підтверджується наданими суду квитанціями, довідкою з Менської ЦРЛ.
Як передбачено в ст. 1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. Суд вважає, що відповідач завдав позивачці та її неповнолітньому внуку моральних страждань, які виразились в приниженні честі і гідності позивачки і неповнолітнього ОСОБА_3 Відповідач дискредитував ОСОБА_3 В очах його друзів, односельців, однокласників, з приводу чого останній морально страждає і нервується. Суд оцінює моральні страждання позивачки та її внука на суму 8 000 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1166, 1167 ЦК України ст.ст. 60, 213, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення матеріальної та моральної шкоди завданої злочином задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 1735,68 грн. заподіяної матеріальної шкоди.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 8000 грн. заподіяної моральної шкоди.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 судові витрати на з надання правової допомоги в сумі 500 грн.
Стягнути з ОСОБА_4 судовий збір на користь держави в сумі 68 грн. на р/р 3145537700277, МФО 853592, банк УДК в Чернігівській області, код бюджетної класифікації 22090100.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави витрати за інформаційне-технічне забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 30 грн. на р/р 31211259700276, МФО 853592, ГУДКУ у Чернігівській області ЄДРПОУ 21401016.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Менського районного суду Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.