ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"28" травня 2010 р. № 01-15/158.
Суддя Сініцина Л.М., розглянувши матеріали
за позовом Приватного акціонерного товариства "ДАТАГРУП", м.Київ
до відповідача Підприємця ОСОБА_2, м.Луцьк
про стягнення 6 876 грн. 38 коп. основного боргу, пені, інфляційних втрат та 3% річних
Встановив: Приватне акціонерне товариство "ДАТАГРУП" звернулося з позовом до Підприємця ОСОБА_2 про стягнення 6 876 грн. 38 коп. основного боргу, пені, інфляційних втрат та 3% річних.
Як вбачається з позовної заяви та доказів, доданих до неї, позивачем об’єднано в одній позовній заяві дві різні вимоги по двох зовсім різних договорах - на надання телекомунікаційних послуг та на надання послуг доступу до мережі Інтернет, які випливають з різних підстав, обґрунтовуються різними обставинами та підтверджуються різними доказами, що суттєво утруднить вирішення спору.
Крім того, відповідно до пунктів 3,31 частини 1 статті 57 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату державного мита у встановлених порядку і розмірі; сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
З платіжних доручень про сплату державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, доданих позивачем до позовної заяви вбачається, що отримувачем коштів є місцевий бюджет, однак згідно статті 46 ГПК України та Постанови КМ України "Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів" №1258 від 21.12.2005р. державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу сплачуються до державного бюджету України. З напису на звороті платіжних доручень не вбачається до якого саме бюджету зараховані кошти.
Згідно пунктів 4, 5, 10 статті 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі; порушено правила поєднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору; якщо не подано доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Отже, позовну заяву слід повернути позивачу без розгляду.
Керуючись пунктами 4, 5, 10 статті 63, статтею 86 ГПК України господарський суд, —
У Х В А Л И В:
Позовну заяву з додатком (всього на 60 арк., в т.ч. платіжні доручення №14255 та № 14257 від 13.05.2010р. про сплату державного мита та про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу) повернути позивачу без розгляду.
Суддя Л.М.Сініцина