Судове рішення #10342925

Справа № 2-329/

2010 рік

З А О Ч Н Е     Р I Ш Е Н Н Я

I М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

22 червня 2010 року  Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим в складі: головуючого             - судді Тощевої О.О.

при секретарі             - Ібрагімової А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 05 травня 2010 року звернулася до суду із позовом до відповідача про розірвання шлюбу. Позовні вимоги мотивовані тим, що з 07 жовтня 1972 року сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі, від спільного проживання неповнолітніх дітей не мають. Позивачка зазначає, що у зв’язку із взаємним непорозумінням по різним питанням сімейного життя та виникаючими на цій підставі сварками фактичні шлюбні відносини між сторонами були припинені, з серпня 2002 року сторони проживають окремо та не ведуть спільного господарства, примирення між подружжям та збереження сім’ї не можливо, тому просила шлюб зареєстрований між нею та відповідачем розірвати, витрати при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу покласти на останнього. Спору про розподіл майна, що є спільною власністю між сторонами не існує.

У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та наполягала на задоволенні позову.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про місце, дату та час слухання справи повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання судової повістки, про причини своєї неявки суду не повідомляв.

З огляду на це, враховуючи згоду позивачки на заочний розгляд справи, відповідно до положень ст.ст. 169 ч. 4, 224, 225 ч.1 ЦПК України, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи.

Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов до наступного:

Судом встановлено, що 07 жовтня 1972 року між сторонами зареєстрований шлюб, про що Совєтським районним бюро запису актів цивільного стану Кримської області в Книзі реєстрації актів про укладення шлюбу 1972 року жовтня місяця 07 числа, зроблено відповідний актовий запис за № 46, що підтверджується наявним в матеріалах справи свідоцтвом про укладення шлюбу серії 1-АП № НОМЕР_1 (а.с.5).

Відповідно до положень ст. 51 Конституції України, ст. 24 ч. 1 СК України шлюб ґрунтується на добровільній згоді жінки та чоловіка, та примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Згідно із положеннями ст. 18 ч. 2 п. 3, ст.ст. 51, 56 ч. 3, ст.110 ч. 1 СК України, дружина і чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок та уподобань, при цьому способом захисту сімейних прав та інтересів, у тому числі, є право на припинення шлюбних відносин шляхом пред’явлення до суду позову про розірвання шлюбу одним із подружжя.

В ході розгляду справи судом встановлено, що за час сімейного життя у сторін склалася обстановка, що виключає можливість спільного проживання, почуття любові та поваги один до одного між сторонами втрачено, фактичні шлюбні відносини між ними припинені, з серпня 2002 року вони проживають окремо і не підтримують сімейних стосунків, примирення між подружжям не можливо. При таких обставинах, суд дійшов до висновку, що сім'я розпалася остаточно і шлюб існує формально.

Приймаючи до уваги, що шлюб - це добровільний союз чоловіка та жінки, а позивачка зберегти сім'ю не бажає, суд з урахуванням того, що розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини, після розірвання шлюбу не будуть порушені особисті і майнові права сторін, а також права їх дітей, враховуючи відсутність обставин, що перешкоджають розірванню шлюбу передбачених ч. 2 ст. 110 СК України, вважає за необхідне позов про розірвання шлюбу задовольнити.

Витрати при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в державних органах реєстрації актів цивільного стану слід покласти на відповідача.

На підставі вищенаведеного, ст. 51 Конституції України, ст.ст.18, 51, 56, 104, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 14, 57, 88, 158 ч. 2, 169 ч. 4, 208, 209, 212-218, 224 – 226, 228, 294 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

   

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрований Совєтським районним бюро записи актів цивільного стану Кримської області по актовому запису № 46 від 07 жовтня 1972 року - розірвати.

При реєстрації розірвання шлюбу в державних органах реєстрації актів цивільного стану стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито в розмірі 17 (сімнадцять) гривень. ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.

Рішення, постановлене при заочному розгляді справи, може бути переглянуто Совєтським районним судом Автономної Республіки Крим, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана ним протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.

Позивачем заочне рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, та двадцятиденного строку для подання апеляційної скарги, який вираховується з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація