Судове рішення #10343355

                                            №2-294/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

11 травня 2010 року Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого, судді - Тощевої О.О.

при секретарі          - Коль Н.О.

розглянув у відкритому попередньому судовому засіданні у залі суду у смт. Совєтський, Совєтського району АР Крим цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1  про стягнення аліментів на утримання дитини, -

в с т а н о в и в:  

          Позивачка ОСОБА_2, звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини, мотивуючи позовні вимоги тим що вона знаходиться у шлюбі з відповідачем з 08.09.2007 року, від шлюбу мають дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не оказує взагалі. У зв`язку з наведеним, позивачка просила суд стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 частки від заробітку (доходу), але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.

Позивачка у попереднє судове засідання не з’явилася, повідомлена належним чином, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, просила позовні вимоги задовольнити у  попередньому судовому засіданні.

У попередньому судовому засіданні відповідач позовні вимоги визнав, підтвердив, що дитина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дійсно є його дочкою і він згоден сплачувати аліменти на її утримання у визначеному позивачкою способі та розмірі.

 При таких обставинах, враховуючи, що визнання відповідачем позову у попередньому судовому засіданні, не суперечить вимогам закону та не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, з огляду на те, що позивачка наполягає на стягненні аліментів з відповідача, а останній не заперечує проти обраного позивачкою способу та розміру стягнення аліментів, тому суд вважає за можливе розглянути позов під час попереднього судового засідання у відповідності до положень ст.ст. 130 ч. 4, 174 ч. 4 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення відповідача та оцінивши усі наявні по справі докази у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини, підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.  

Згідно з частиною 1 статті 11 ЦПК України, якою встановлений принцип диспозитивності цивільного судочинства, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до статті 180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Судом встановлено, що відповідач у справі є рідним батьком дитини, про що  свідчить запис у свідоцтві про народження дитини і відповідачем  не  спростовується (а.с.9).

На теперішній час позивачка зазнає матеріальних труднощів, однак добровільно відповідач їй не оказує матеріальної допомоги на утримання дитини, у зв'язку із чим доходів позивачки не вистачає для забезпечення нормального життєвого рівня родини й на утримання  дитини.

При визначенні розміру аліментів, які стягуються з відповідача на утримання дитини, суд вважає за необхідне, виходячи з принципів справедливості, добросовісності та розумності, які є одними з загальних засад регулювання сімейних відносин, стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 частки від заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, враховуючи погодження зі стягненням аліментів у визнаному відповідачем розмірі.

Разом з тим, відповідно до ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову. Згідно із штампом місцевого суду на  позовній заяві,  позивачка здала заяву до суду 07.04.2010 року. Таким чином, з оглядом на вищевказану норму матеріального закону, аліменти потрібно стягувати з відповідача, починаючи з 07.04.2010 року.

Суд не вирішує питання про негайне виконання судового рішення у частині стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів – у межах суми платежу за один місяць, оскільки позивачка такі вимоги не заявляла і письмової заяви про це не надавала.

Відповідно до положень статті 214 ЦПК України суд, під час ухвалення рішення вирішує, у тому числі,  і питання щодо розподілу між сторонами судових витрат і вважає за необхідне стягнути у дохід держави судовий збір у розмірі 51грн., та витрати на інформаційно-технічне  забезпечення розгляду справи у суді у розмірі  120грн.

На підставі  статей 180-182, 191 СК України, керуючись статтями 10, 11, 60, 88, 130, 174, 209, 212-215, 218, 294 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Пекент, Пекентського району, Ташкентської області (адреса проживання: АДРЕСА_1) на користь ОСОБА_2, щомісячно аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частки від заробітку (доходу), але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 07.04.2010 року до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) гривень 00 копійок.

        Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, та двадцятиденного строку для подання апеляційної скарги, який вираховується з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

         Рішення надруковано в нарадчій кімнаті в одному примирнику.

         Головуючий суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація