ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"30" липня 2010 р. № 01-15/227.
Суддя Сініцина Л.М., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ківерцівський механічний завод", м. Ківерці
до відповідача Відкритого акціонерного товариства "ВТБ-Банк" в особі відділення "Луцька регіональна дирекція ВАТ "ВТБ-Банк", м.Луцьк
про розірвання договору овердрафту, припинення зобов'язань, звільнення від сплати штрафу і пені та визнання недійсним договору поруки
Встановила: Згідно частини 1 статті 58 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) в одній позовній заяві може бути об'єднано кілька вимог, зв'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.
Як вбачається з позовної заяви та доказів, доданих до неї, позивачем об’єднано в одній позовній заяві декілька різних вимог до одного відповідача, які випливають з різних підстав, обґрунтовуються різними обставинами та підтверджуються різними доказами. Це вимога про розірвання договору овердрафту, припинення зобов'язань сторін щодо виконання умов даного договору, звільнення позивача від сплати штрафу та пені за даним договором, а також визнання недійсним ще й договору поруки. Тобто, позивачем порушено правила поєднання вимог і сумісний розгляд цих вимог суттєво утруднить вирішення спору.
До того ж, договір поруки №09.77-08-ДП1 від 06.05.2008р. є трьохстороннім і укладений між Відкритим акціонерним товариством "ВТБ-Банк", фізичною особою - громадянином ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ківерцівський механічний завод". Тобто, по вимозі про визнання недійсним договору поруки склад учасників судового процесу (сторони) відрізняється від складу учасників по інших позовних вимогах.
Крім того, позивачем об’єднано чотири вимоги, а державне мито сплачено тільки по одній.
Згідно пункту 5 статті 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо порушено правила поєднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору.
Отже, позовну заяву слід повернути без розгляду.
Керуючись пунктом 5 статті 63, статтею 86 ГПК України господарський суд, —
У Х В А Л И В:
Позовну заяву з додатком (всього на 52 арк., в т.ч. квитанції №1876.879.7 та №1876.914.4 від 28.07.2010р. про сплату державного мита витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу) повернути позивачу без розгляду.
Суддя Л.М.Сініцина