Судове рішення #10367360

   

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД   ПОЛТАВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

  Справа № 22ц – 6970/2010року                                       Головуючий по 1-й інстанції:

                                                                                                                    Киричок С.А.

                                      Суддя-доповідач:   Дорош А.І.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

23 липня 2010 року                                    м. Полтава

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:    

Головуючого –           Дорош А.І.    

Суддів:         Карнауха П.М., Обідіної О.І.    

при секретарі:     Амєліній М.В.        

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за  апеляційною скаргою   Управління пенсійного фонду України в Новосанжарському районі Полтавської області

на постанову   Новосанжарського  районного суду Полтавської області від 29 березня  2010  року

по справі за позовом   ОСОБА_3 до Управління пенсійного фонду України в Новосанжарському районі Полтавської області про визнання неправомірною відмови в здійсненні перерахунку призначеної пенсії та зобов’язання здійснити перерахунок призначеної пенсії

В С Т А Н О В И Л А :

Постановою Новосанжарського  районного суду Полтавської області від 29 березня  2010  року  позов задоволено частково.

Визнано протиправною відмову УПФУ в Новосанжарському районі Полтавської області № 24/03 від 06.01.2010 року в здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_3.

Зобов’язано УПФУ в Новосанжарському районі Полтавської області з 01.01.2010 року здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_3  пенсії відповідно до ч. 4 ст. 54 «Про статус  та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком з урахуванням ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з послідуючим перерахунком у зв’язку із зміною розміру мінімальної пенсії за віком та провести відповідні виплати.

Зобов’язано УПФУ в Новосанжарському районі Полтавської області з 01.01.2010 року здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_3  пенсії відповідно ч. 1 ст. 50 «Про статус  та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» додаткової пенсії у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком з урахуванням ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з послідуючим перерахунком у зв’язку із зміною розміру мінімальної пенсії за віком та провести відповідні виплати.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі УПФУ в Новосанжарському районі Полтавської області просить скасувати постанову місцевого суду та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на прийняття оскаржуваної постанови з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Вважає, що Управління діяло в межах повноважень, передбачених чинним законодавством та в межах бюджетних асигнувань.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що остання задоволенню не підлягає.

Відповідно до ст. 303 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.

Згідно ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії та інвалідом 2 групи, що підтверджується  відповідними посвідченнями, копії яких маються  в матеріалах справи.

    Враховуючи зазначений статус позивача, він отримує пенсію по інвалідності на підставі ст. 54 Закону України «Про статус  та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, на підставі ст. 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".  

    Відповідно до наведеної ст.54 в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по І групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком; по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком; по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком; дітям-інвалідам - 3 мінімальних пенсій за віком. Порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, визначається Кабінетом Міністрів України. У ст.54 Зазначеного Закону передбачено, що обчислення і призначення вказаного виду пенсії провадиться відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення»(після внесення змін Законом України від 17.11.2005 № 3108-ІУ - відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

Згідно ст.50 вказаного Закону особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірах: інвалідам I групи — 100 процентів мінімальної пенсії за віком; інвалідам II групи — 75 процентів мінімальної пенсії за віком; інвалідам III групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу — 50 процентів мінімальної пенсії за віком.

Частиною третьою статті 67 Закону України «Про статус  та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції від 05.10.2006 року) встановлено, що в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 1-4, розмір щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

На підставі наведеного, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про необхідність зобов'язання УПФУ в Новосанжарському районі Полтавської області здійснити позивачу  перерахунок пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з встановленої законом мінімального розміру пенсії за віком,  визначеного ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та провести відповідні виплати з 01.01.2010 року. А також здійснити перерахунок пенсії з дотриманням зазначених вище розмірів в зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та провести відповідні виплати

Колегія суддів також дійшла висновку, що визначений ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком, для визначення якого застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, є певним стандартом, в порівнянні з яким визначаються розміри інших видів виплат та допомоги. Тобто, мінімальний розмір пенсії за віком, для визначення якого застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, є відправною величиною, від якої проводиться розрахунок державної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначених за Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

На підставі наведеного, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що для визначення позивачу пенсії застосовується ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а не постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року №530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» та від 16 липня 2008 року №654 «Про підвищення пенсійного забезпечення громадян».

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками місцевого суду та вважає, що суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.    

Керуючись ст. ст. 303 ч.1, 307 ч.1 п.1, 308 ч.1, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу  Управління Пенсійного фонду України в Новосанжарському районі Полтавської області - відхилити.

Постанову Новосанжарського  районного суду Полтавської області від 29 березня  2010  року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців до Верховного Суду України шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

                                                                 С У Д Д І :          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація