БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
№ 2-1701/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«14» квітня 2010 року м.Бровари Київської області
Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Василишина В.О.,
при секретарі - Пархоменко А.В.,
за участю: позивача ОСОБА_1 й відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
У березні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним вище позовом, у якому з урахуванням уточнень просила стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання їхнього з відповідачем неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі у розмірі 500 грн. на місяць до досягнення ним повноліття.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 вказувала на те, що ОСОБА_2 матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, а їй самій здійснювати належне матеріальне утримання дитини тяжко. Просить стягнути аліменти в твердій грошовій сумі у зв’язку із тим, що ОСОБА_2 офіційно не працює.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заявлений позов підтримала.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав. Проти стягнення з нього аліментів на утримання їхнього з позивачем сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі у розмірі 500 грн. на місяць до досягнення ним повноліття не заперечував.
Заслухавши позивача та відповідача, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України (далі – СК України) батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно із ч.ч. 1, 3 ст.181, ст.184 того ж СК України способи виконання обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошові сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
За змістом ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З копії свідоцтва про народження ОСОБА_3 вбачається, що він народився 27 жовтня 2008 року в місті Бровари Київської області про що відділом реєстрації актів цивільного стану Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області 06 листопада 2008 року зроблено відповідний запис за № 1058. Батько – ОСОБА_2. Мати – ОСОБА_1 (а.с.5).
У судовому засіданні ОСОБА_2 визнав, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дійсно є його сином. Він допомогу ОСОБА_1 по утриманню ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, не надає.
На час розгляду справи сторони перебувають у шлюбі.
Враховуючи викладене, стан здоров’я й матеріальне становище платника аліментів, те, що він не має постійної роботи й дохід його має мінливий характер, стан здоров’я та матеріальне становище дитини й інші обставини справи, те, що визнання позову не суперечить закону та не порушує законних прав та інтересів сторін, суд вважає за необхідне позов задовольнити й стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання їхньої дитини до досягнення ним повноліття у твердій грошовій сумі, а саме 500 грн. щомісячно.
Статтею 191 СК України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Таким чином аліменти підлягають стягненню з дня пред’явлення позивачем до суду позову, а саме з 05 березня 2010 року.
Згідно із ст.367 СК України суд допускає негайне виконання рішень, зокрема, у справах про стягнення аліментів.
Суд приходить до висновку про необхідність допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення з відповідача аліментів на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за один місяць.
Позивачем було витрачено за юридичні послуги – 600 грн. 00 коп., що підтверджено договором про надання юридичних послуг та квитанцією про надання правової допомоги. Згідно зі ст.84 ЦПК України витрати, пов’язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги. Таким чином суд вважає, що дані кошти слід стягнути із відповідача.
Керуючись ст.ст. 158, 174, 212 – 215, 367 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд Київської області,
в и р і ш и в:
Позов – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі, а саме по 500 (п’ятсот) грн. на місяць до досягнення дитиною повноліття.
Аліменти підлягають стягненню починаючи з 05 березня 2010 року.
Рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 600 (шістсот) грн. 00 коп. витрат пов’язаних з оплатою правової допомоги.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 (п’ятдесят одна) грн. 00 коп. та 120 (сто двадцять) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь територіального управління Державної судової адміністрації в Київській області.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у зазначений вище строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.О.Василишин