Справа №22-ц-2145 Головуючий у 1-й інстанції Моісеєнко О.М.
Категорія 57с Суддя – доповідач Шевченко В.А.
У Х В А Л А
10 червня 2010 року м. Суми
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого - Шевченка В.А.,
суддів - Білецького О.М.,Кононенко О.Ю.,
при секретарі - Кияненко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду Сумської області заяву Управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Сумського районного суду Сумської області від 24 березня 2009 року
у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації про зобов’язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и л а :
Постановою Сумського районного суду Сумської області від 24 березня 2009 року на часткове задоволення позову ОСОБА_1 визнано неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації щодо призначення, нарахування та виплати позивачці допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку.
Постановлено зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації провести нарахувати та виплатити ОСОБА_1 допомогу по догляду за дитиною – донькою Аліною, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 09 липня 2007 року до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі, встановленому ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», у редакції станом на 09 липня 2007 року.
В іншій частині позову відмовлено.
20 січня 2010 року Управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації подало апеляційну скаргу, в якій одночасно просило поновити строк апеляційного оскарження. Свої вимоги мотивувало тим, що у зв’язку з порушенням судом вимог ч. 3 ст. 167 КАС України щодо строків направлення копії судового рішення особам, які не були присутні в судовому засіданні, Управління не мало можливості оскаржити постанову в установлені законом строки.
Колегія суддів вважає, що дана заява не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. ч. 3, 5, 6 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Такі ж правила передбачені і ст. 294 ЦПК України.
Як вбачається з матеріалів справи, в судовому засіданні 24 березня 2009 року при проголошенні судового рішення заявник не був присутнім, а його копію отримав ще 16 квітня 2009 року, що визнається самим заявником (а. с. 41). Даних про те, що з цього часу заявник з об’єктивних непереборних обставин був позбавлений можливості у встановлений законом строк оскаржити постанову - не надано.
За таких умов колегія не вбачає підстав для поновлення пропущеного без поважних причин строку.
Керуючись Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», ст. 186 КАС України, колегія
у х в а л и л а :
Заяву Управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Сумського районного суду Сумської області від 24 березня 2009 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації про зобов’язання вчинити певні дії відхилити.
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації на вказане судове рішення залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий -
Судді -