БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
№ 2-н-161/10
У Х В А Л А
«12» травня 2010 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., розглянувши заяву закритого акціонерного товариства «Український Мобільний Зв’язок» (далі – ЗАТ «Український Мобільний Зв’язок») до ОСОБА_1 про видачу судового наказу згідно договору про надання безпровідного доступу до мережі інтернет,
в с т а н о в и в:
07 травня 2010 року до суду надійшла заява ЗАТ «Український Мобільний Зв’язок», в якій заявником викладено прохання видати судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 за укладеним 11 травня 2009 року договором про надання безпровідного доступу до мережі інтернет в загальній сумі 1 094 грн. 03 коп.
Перевіривши заяву з доданими матеріалами, суд прийшов до висновку про необхідність відмовити у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
З матеріалів справи вбачається, що 11 травня 2009 року між сторонами укладений договір № 4692604/1.12085143 «Про надання безпроводного доступу до мережі Інтернет» та Додаткова угода до Договору, згідно умов якого ОСОБА_1 користувалася послугами безпроводного доступу до мережі інтернет та зобов’язана була регулярно сплачувати вартість наданих послуг.
Згідно п.1.1. Додаткової угоди до Договору № 43186227 від 11 травня 2009 року основний договір укладено терміном на 730 календарних днів з моменту її підписання, тобто на момент надходження заяви строк цього договору не закінчився.
Заявник просить видати наказ про стягнення заборгованості в сумі 1 094 грн. 03 коп., що передбачає дострокове розірвання договору про надання безпроводного доступу до мережі інтернет.
Відповідно до ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 651 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено законом або договором. У разі істотного порушення вимог договору, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін, тобто шляхом пред’явлення позову.
Дострокове стягнення боргу з боржника за договором № 43186227 від 11 травня 2009 року передбачає розірвання договору достроково, на вимогу однієї із сторін, що суттєво порушує права боржника.
Враховуючи викладене, суд вважає, що дострокове розірвання договору та стягнення боргу по ньому можливе шляхом подання позовної заяви до суду, як це передбачено ст.651 ЦК України.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.100 ЦПК України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.
Керуючись ст.ст. 96, 100, 101, 210 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Відмовити закритому акціонерному товариству «Український Мобільний Зв’язок» у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у зазначений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.О.Василишин