Судове рішення #10387764

  .

Справа №2-478/10р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

                 

         30 липня 2010р.

         Великомихайлівський районний суд Одеської області у складі:

         головуючої  судді – Ткачук О.Л.,

         при секретарі – Галанюк ЛВ.,

         розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

В червні 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1000грн., щомісяця до досягнення повноліття сином ОСОБА_3. В обґрунтування позовних вимог посилалась на те, що вона з відповідачем перебуває в шлюбі, зареєстрованому 25 лютого 2005 року відділом РАЦС Великомихайлівського РУЮ Одеської області, актовий запис №04. Від спільного життя сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спільне життя з відповідачем не склалось через різність характерів подружжя. Син ОСОБА_3 проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні, відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання сина не надає. З 15 травня 2008 року шлюбні відносини між ними фактично припинились, вони проживають окремо та мають різні сім’ї.  

В судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю, просила її шлюб з відповідачем розірвати, так як відновлювати подружні відносини не має наміру, у наданні строку для примирення з метою збереження родини не має потреби, оскільки вважає, що їхня сім’я розпалася остаточно. Також просила стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1000грн., щомісяця до досягнення повноліття сином ОСОБА_3.

Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать розписки про одержання судових повісток, причину неявки суду не повідомив. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.  

Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню за наступних підстав.

Згідно свідоцтва про укладення шлюбу серії  НОМЕР_1, сторони з 25 лютого 2005 року перебувають в шлюбі, зареєстрованому відділом РАЦС Великомихайлівського РУЮ Одеської області, актовий запис №04.

Від спільного життя мають неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Сторони припинили подружні відносини і однією сім`єю не проживають з 15 травня 2008 року.

При таких обставинах суд вважає, що сформовані в родині відносини  виключають спільне проживання чоловіка й жінки й роблять їхнє спільне життя надалі неможливим, тому що, збереження родини суперечило б інтересам сторін.

Згідно зі ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка на даний час не працює, на її утриманні знаходиться неповнолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Відповідач на даний час не працює, та суд вважає, що він спроможний платити аліменти на утримання сина ОСОБА_3.

При визначенні розміру аліментів, суд, у відповідності зі ст.182 СК України враховує, що відповідач не працює, згідно ч.2 ст.182 Сімейного Кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Тому на підставі вищезазначеного, суд вважає за необхідне стягувати з відповідача ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина – в розмірі 400грн. щомісяця до досягнення повноліття сином ОСОБА_3.

При розгляді справи майнового спору немає.

Витрати по справі необхідно покласти на відповідача

Згідно з ч.1 п.1, ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення - у межах суми платежу за один місяць.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.105 ч.3, 110, 112, 180, 182, 183 СК України, ст.ст. 10, 11, 158 ч.2, 209, 212, 214-215, 218, 224-226, ч.1 п.1, ст.367 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 – задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований відділом РАЦС Великомихайлівського РУЮ Одеської області, 25 лютого 2005 року, актовий запис №04, розірвати.

Неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити проживати з матір’ю.

Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Великоплоске Великомихайлівського району Одеської області, мешканця АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 400грн. щомісяця до досягнення сином ОСОБА_3 повноліття, а саме до 09 березня 2023 року, починаючи з 17.06.2010 року.

При видачі сторонам свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути на користь держави з ОСОБА_2 17грн, позивачку від сплати збору звільнити.      

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00грн. та судовий збір у розмірі 51,00грн. на користь державного бюджету.

 Рішення підлягає негайному виконанню -у межах суми платежу за один місяць.

 Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через В.Михайлівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте Великомихайлівським районним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя                                                                                                                                                                  О.Л.Ткачук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація