ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
28 липня 2010 р. Справа № 2-а-3097/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чернюк Алла Юріївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1
до: Посадової особи відділення державної автомобільної інспекції в Одеській області - старшого сержанта 2 взводу ДПС Веденьова Владислава Анатолійовича
про: визнання протиправними дій, постанови та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Посадової особи відділення державної автомобільної інспекції в Одеській області - старшого сержанта 2 взводу ДПС Веденьова Владислава Анатолійовича про визнання протиправними дій, постанови та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення..
Дослідивши подані матеріали, вважаю за доцільне повернути позовну заяву з наступних підстав.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем оскаржують ся дії посадової особи відділення державної автомобільної інспекції в Одеській області - старшого сержанта 2 взводу ДПС Веденьова Владислава Анатолійовича, а також постанова серії ВН №278363 від 08.07.2010 року ДАІ м. Одеси.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.
З аналізу статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення випливає, що адміністративна відповідальність настає за адміністративні правопорушення, передбачені цим Кодексом, якщо вони за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності. Особливості притягнення до адміністративної відповідальності врегульовано також цим Кодексом.
Порядок оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення визначено ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.3 ч.1 якої передбачено, що постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у вищестоящий орган або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями встановленими цим Кодексом.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Таким чином, з урахуванням викладеного, прийшов до висновку, що подана позовна заява підлягає поверненню позивачеві, оскільки вона підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Керуючись ст.ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108, ст.ст. 165, 186, 254 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Посадової особи відділення державної автомобільної інспекції в Одеській області - старшого сержанта 2 взводу ДПС Веденьова Владислава Анатолійовича про визнання протиправними дій, постанови та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення. разом з доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: Чернюк Алла Юріївна