Судове рішення #103983
9/110

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


                                          ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


  "30" серпня 2006 р.                                                                   Справа № 9/110


Суддя господарського суду Чернівецької області Чорногуз Михайло Георгійович

розглядаючи справу

за позовом    Прокурор Путильського району Чернівецької області в інтересах державив особі Управління Пенсійного Фонду України в Путильському районі


до відповідача  Сільськогосподарське орендне підприємство "Полонина"


про стягнення заборгованості з відшкодування пільгових пенсій - 9001,12грн.


за участю представників:

позивача:  Микитчук І.В. доручення №796/05 від 09.06.2006р.

відповідача:  Туряк М.Н. директор

прокурор:  відділу облпрокуратури Швець О.А.

СУТЬ СПОРУ:


Прокурор Путильського району Чернівецької області в інтересах державив особі Управління Пенсійного Фонду України в Путильському районі звернувся з позовною заявою про стягнення заборгованості з СГОП «Полонина» по виплаті і доставці пільгових пенсій в сумі – 9001,12 грн.

Прокурор та представник УПФУ у Путильському районі в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Відповідач у відзиві на позовну заяву та його представник в судовому засіданні позовні вимоги не визнав.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників сторін, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява та заперечення проти позову, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив наступне.

Колективним господарством "Яблунецький", (правонаступником якого є СОП "Полонина" ) були подані відповідні довідки (представлення) на пенсію по віку на пільгових умовах на громадянок : Малиш Ганну Іванівну (27.08.1952 р.н.) Горватюк Ганну Федорівну (25.07.1954 р.н.)

У відповідності до абзацу 3 пункту 1 статті 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (№ 400/97-ВР від 26 червня 1997 року, зі змінами та доповненнями) для відповідача встановлена ставка у розмірі 100% від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону: фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (1788-12) до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Підтвердженням для призначення вищезазначеним громадянкам пенсій на пільгових умовах по пункту "ж" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" є довідка сільської ради про те, що ці жінки дійсно народили і виховали п'ятеро дітей до 14-річного віку. Таким особам пенсія на пільгових умовах призначається незалежно від віку та стажу (п. "ж" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та постанова КМУ №244 від 16.05.1992 року).

Згідно  із пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України  "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який набрав чинності з 01.01.2004 року, порядок покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом, збережено.

Тобто відшкодуванню підлягають витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, згідно з пунктом "ж" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", незалежно від часу їхнього призначення, до досягнення працівниками пенсійного віку.

Відповідно до ст. 17 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (із змінами і доповненнями), від  5 листопада 1991 року N 1788-XII “Жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми.” Отже після досягнення Малиш Ганною Іванівною (27.08.1952 р.н.) Горватюк Ганною Федорівною (25.07.1954 р.н.) – 50 року (відповідно  27.08.2002  та 25.07.2004) вони мають право на пенсію за віком, а не пільгову пенсію. Тому відшкодування за 2005-2006 року, відповідачем не повинно проводитись.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, позивач не надав доказів в обґрунтування виплати пільгових пенсій.

У процесі розгляду справи  не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На викладеного підставі ст. ст. 13, 17_Закон України “Про пенсійне забезпечення” (із змінами і доповненнями), від  5 листопада 1991 року N 1788-XII, та керуючись ст. ст. 2, 71, 86, 94, 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:


У позові відмовити.


Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Порядок і строки апеляційного оскарження.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя                                                             М.Г. Чорногуз

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація