Судове рішення #10399562

                                                             

        Справа № 2-а-1017

                                                                      2010 року

                                             

                                         ПОСТАНОВА

                                ІМЕНЕМ           УКРАЇНИ

26 липня   2010  року                           м. Кам»янець-Подільський

    Кам»янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області в складі : головуючого судді Лисюка І.В.  при секретарі Сопрун С.В.  розглянувши у відкритому судовому засіданні справу в порядку адміністративного судочинства за позовом ОСОБА_1 до Заяць Юрія Васильовича – старшини міліції, інспектора ДПС  Кам»янець-Подільського взводу ДПС, Управління ДАІ в Хмельницькій області про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення  Правил дорожнього руху України, закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення , -

                                   ВСТАНОВИВ :

    ОСОБА_1  звернувся  до суду з адміністративним позовом  до   інспектора ДПС  Кам»янець-Подільського взводу ДПС Заяць Ю.В. та Управління ДАІ в Хмельницькій області про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення  Правил дорожнього руху України, закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення.

    В судовому засіданні позивач в обгрунтування  своїх  позовних вимог  вказує,   що  09 серпня  2009 року постановою  ІДПС Кам»янець-Подільського взводу ДПС Заяць Ю.В.  на нього накладено  адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 122 КУпАП у виді штрафу в сумі 255 грн.

    Як вбачається зі змісту постанови : «09.08.2009 року  о 10 годині 29 хвилин, керуючи автомобілем ВАЗ 2107 державний  номер НОМЕР_1 по пр. Грушевського  здійснив  зупинку ближче ніж 10 м до пішоходного переходу».

    В судовому засіданні  позивач вказує, що зазначена  постанова винесена за результатами  застосування фіксації порушень ПДР передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП приладом «Візір», як того вимагає  ст. 14-1 КУпАП.

    Як вказує позивач,  про існування даної постанови  він дізнався лише три дні тому в  відділі ДВС, оскільки посадовими особами міліції  постанова йому по пошті не надсилалася.

    Позивач та  його представник ОСОБА_4 в судовому засіданні  просять скасувати  постанову серія ВХ № 011956 від 09 серпня 2009 року про накладення  адміністративного стягнення за ч. 1 ст.122 КУпАП у виді штрафу в сумі 255 грн.

Представник відповідача Управління  Державної  автомобільної інспекції УМВС України Хмельницької області та   інспектор  ДПС Кам»янець-Подільського взводу ДПС Заяць Ю.В.  в судове засідання не з»явилися. Про день та час  розгляду справи повідомлені своєчасно та  належним чином.  Клопотань про відкладення розгляду справи не надсилали.

    Суд вважає за можливе  слухати справу у відсутності  відповідачів на підставі наявних матеріалів справи.

    Вивчивши матеріали справи,  суд вважає що позовні вимоги ОСОБА_1   підлягають  задоволенню  з таких підстав .

    Судом встановлено,  постанова  серія  ВХ №  011956  від 09.08.2009 року    винесена  за результатами  застосування  фіксації порушень ПДР засобами фото- та відео фіксації, що працюють  у автоматичному режимі,  у відповідності до ст. 14-1 КУпАП.

    Така постанова не відповідає  вимогам закону з таких підстав .

Прилад, яким проводився  нагляд  за дорожнім рухом з метою  фіксації  порушень ПДР, не є  автоматичним  засобом  фото- чи відео фіксації, оскільки  він знаходиться у співробітника  ДАІ, керується  ним безпосередньо або  через  комп»ютер, визначаються ті параметри, які фіксуються  приладом, зокрема  швидкість,  абощо, об»єкт  зйомки, її  режими, кут огляду приладу, тощо.  Між тим, ст. 14-1 КУпАП передбачає,  що для її  застосування  необхідно , щоб фіксація  велася саме засобами фото-, кіно- або відео зйомки, які працюють  у автоматичному  режимі. За таких умов , така фіксація  не відповідає  вимогам закону, до того ж, не сприяє  виконанню основних завдань  міліції і, зокрема, ДАІ  по профілактиці та припиненню правопорушень.        

    У даній постанові  відсутні  вказівки на те,  хто саме проводив фото фіксацію, яка марка приладу, яким  вона проводилася, тощо.  Між тим,  це повинно  бути зафіксовано , тим більше, що у відповідності до п. 13.2  Інструкції з діяльності  підрозділів  дорожньо-патрульної служби  Державтоінспекції МВС України , до використання  спеціальних  засобів нагляду   за дорожнім рухом  допускаються лише   співробітники , які вивчили  інструкції та склали заліки  з використання  цих приладів. Тому  при оцінці    як законності, так і  достовірності фіксації порушень ПДР необхідно мати  відомості  про цих   співробітників.

    У дійсності ніхто протоколу не складав, чим грубо порушено ч. 2 ст. 254, ст. 256 КУпАП, відповідно  до яких, протокол про адміністративне   правопорушення, а у разі  його оформлення, складається у двох екземплярах , один з яких під розписку  вручається  особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Ст. 268 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час  розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання  про відкладення розгляду справи.

    У відповідності до вимог ст. 280 КУпАП  «орган ( посадова особа)  при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов»язаний з»ясувати : чи було  вчинено адміністративне  правопорушення,  чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає  вона  адміністративній  відповідальності, чи є обставини, що пом»якшують  і обтяжують  відповідальність , чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд  громадської  організації, трудового колективу, а також з»ясувати  інші обставини , що мають  значення для правильного вирішення справи».

    Згідно  ст. 3 Закону України «Про міліцію»  яка  зазначає, що діяльність  міліції будується  на принципах законності, гуманізму, поваги до особи, соціальної справедливості, взаємодії з трудовими колективами, громадськими організаціями й населенням.

    Відповідно вимог ч. 1 ст. 5 Закону України «Про міліцію» - «міліція  виконує свої завдання неупереджено, у точній  відповідності  з законом».        

    Отже , на підставі викладеного та ст. ст. 287-289,293  КУпАП , постанову  по справі  про адміністративне правопорушення від 09 серпня  2009 року серія ВХ № 011956 відносно  ОСОБА_1   за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про Адміністративні правопорушення скасувати, провадження по справі закрити.

 Керуючись ст. ст. 158-160   кодексу Адміністративного судочинства  України, суд-

                                    ВИРІШИВ :

    Позов  задоволити .  

Поновити  строк  на оскарження постанови по справі про адміністративне  правопорушення серія ВХ № 011956 , яка винесена  інспектором ДПС  Кам»янець-Подільського взводу ДПС Заяць Ю.В.  09 серпня  2009  року.

Визнати  протиправною  та  скасувати   постанову  інспектора  ДПС  Кам»янець-Подільського взводу ДПС Заяць Юрія Васильовича  від  09 серпня  2009  року  серія  ВХ № 011956 про притягнення  ОСОБА_1   до адміністративної відповідальності  за ч. 1 ст. 122  КУпАП  та накладення адміністративного   стягнення на  ОСОБА_1   у виді штрафу в сумі  255 грн.

    Провадження по справі закрити  за відсутністю  в діях  ОСОБА_1   складу адміністративного  правопорушення передбаченого  ч. 1 ст. 122 КУпАП.

   

    На постанову  суду може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного адміністративного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів  після подання заяви про апеляційне  оскарження.

СУДДЯ  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація