Справа № 2-334/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
20 квітня 2010 року м. Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого cудді - Мельника І.І.
секретаря - Матейко О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Галичі справу за позовом Івано-Франківського територіального відділу Верхнє-Дністровського Державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (Івано-Франківський територіальний відділ ВД ДБУ) до ОСОБА_1 про стягнення 225 грн. шкоди, заподіяної незаконним виловом риби., -
в с т а н о в и в:
Івано-Франківський територіальний відділ ВД ДБУ звернувся до суду з позовом і просить стягнути на користь держави в особі Івано-Франківського територіального відділу ВД ДБУ з відповідача ОСОБА_1 225 грн. шкоди, заподіяної незаконним виловом риби.
В позовній заяві зазначено, що 12 червня 2009 року відповідач здійснив незаконний вилов риби з водойми Бурштинського водосховища Галицького району в забороненому для рибальства місці та забороненим знаряддям лову, чим порушив п. 3.15 „Правил рибальства”. Відповідач при цьому виловив 2 шт. риби товстолоб загальною вагою 12.3 кг. Відповідно до ст. 40 КУпАП та ст. 63 Закону України „Про тваринний світ” громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони і використання тваринного світу в порядку і в розмірах, встановлених законодавством України. Незаконним виловом риби, згідно „Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування або знищення громадянами України, іноземними громадянами і особами без громадянства цінних видів риб та інших об’єктів водного промислу” відповідачем спричинено шкоди рибному господарству на суму 225 грн., яка в добровільному порядку ним не відшкодована.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з’явився з невідомих суду причин, хоч вчасно і належним чином був повідомлений судом про час та місце розгляду справи, про що свідчать почтові повідомлення про вручення йому судових повісток, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Перевіривши матеріали справи суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.
Судом встановлено, що 12 червня 2009 року відповідач здійснив незаконний вилов риби з водойми Бурштинського водосховища Галицького району в забороненому для рибальства місці та забороненим знаряддям лову, чим порушив п. 3.15 „Правил рибальства”, що стверджується копією протоколу про адміністративне правопорушення за № 0000136. Відповідач при цьому виловив 2 шт. риби товстолоб загальною вагою 12.3 кг. Відповідно до ст. 40 КУпАП та ст. 63 Закону України „Про тваринний світ” громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони і використання тваринного світу в порядку і в розмірах, встановлених законодавством України. Незаконним виловом риби, згідно „Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування або знищення громадянами України, іноземними громадянами і особами без громадянства цінних видів риб та інших об’єктів водного промислу” відповідачем спричинено шкоди рибному господарству, яка згідно довідки-розрахунку від 18.06.2009 року за № 2-8/114 складає 225 грн. Добровільно відшкодувати завдану шкоду відповідач не бажає.
За наведених вище обставин і доказів суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
На підставі вищенаведеного, ст. 386 ЦК України, ст. ст. 10, 57, 63 Закону України «Про тваринний світ», ст.ст. 37, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України суд , -
в и р і ш и в:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Івано-Франківського територіального відділу Верхнє-Дністровського Державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (ЗКПО 20568100, МФО 836014, р/рахунок № 31110106700002 в ГУДК в Івано-Франківській області) шкоду, заподіяну порушенням порядку придбання водних живих ресурсів в сумі 225 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави 51 грн. держмита та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги через Галицький районний суд.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий: /підпис/
копія вірно:
Суддя: Мельник І.І.
- Номер: 2-во/792/1/17
- Опис: за позовом Фургал І.Д. до суховецької В.Д. про розподіл спадкового майна
- Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
- Номер справи: 2-334
- Суд: Апеляційний суд Хмельницької області
- Суддя: Мельник Іван Іванович
- Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.12.2016
- Дата етапу: 10.01.2017
- Номер: 2/720/820/13
- Опис: про стягнення матеріальних збитків, заподіяних в результаті ДТП
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-334
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Мельник Іван Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.03.2011
- Дата етапу: 12.05.2011