Справа № 22ц-3224/2010 Головуючий у першій інстанції -
КИРЕЄВ О.В.
Категорія –цивільна Доповідач - ПОЗІГУН М.І
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9серпня 2010 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого – судді: ПОЗІГУНА М.І.
суддів: ГУБАР В.С., МАМОНОВОЇ О.Є.
при секретарі: Рачовій І.І.
з участю ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою відділу освіти Носівської районної державної адміністрації в частині оскарження заочного рішення Носівського районного суду Чернігівської області від 26 травня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_2 до відділу освіти Носівської районної державної адміністрації, Носівської районної державної адміністрації про визнання незаконним наказу, стягнення заробітної плати та відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
В апеляційній скарзі відділу освіти Носівської районної державної адміністрації ставиться питання про скасування рішення Носівського районного суду Чернігівської області від 26 травня 2010 року, яким стягнуто з апелянта на користь ОСОБА_2 на відшкодування моральної шкоди 450 грн. та судові витрати. Незаконність рішення суду в цій частині апелянт обґрунтовує відсутністю в матеріалах справи будь-яких доказів завдання моральної шкоди з вини відповідача позивачці.
Заслухавши доповідача, пояснення позивачки, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, суд приходить до слідуючого висновку.
Судом встановлено, що дійсно наказом по відділу освіти від 17.03. 2010 року №18 не передбачалося виплата надбавки до посадового окладу за складність і напруженість у роботі, що не заперечувалося відповідачем.
Проте, згідно наказу №24 від 29.03.2010 року „Про упорядкування оплати праці працівників відділу освіти” ОСОБА_2 передбачено виплату надбавки в розмірі 50 відсотків, яку нараховано в розмірі 471 грн. 50 коп. та проведено їх виплату 23.04.2010 року згідно розрахунково - платіжної відомості № 8.
Задовольняючи позовні вимоги в частині вимог про відшкодування моральної шкоди суд і виходив із того, що виплата надбавки з запізненням вимагала від позивачки додаткових зусиль для організації свого життя, призвела до змін її життєвих зв’язків, оскільки вона змушена була хвилюватися, звертатися до керівництва з письмовими заявами.
Проте, в матеріалах справи відсутні будь-які докази завдання позивачці моральної шкоди та для визначення розміру такої моральної шкоди, а тому рішення суду в цій частині ґрунтується лише на поясненнях позивачки, які не підтверджено об’єктивними доказами, що затримка в виплаті надбавки призвела до суттєвих змін в житті позивачки, які б свідчили б про завдання їй моральної шкоди з вини роботодавця.
Відповідно ж до ст.. 2371 КЗпП України моральна шкода відшкодовується лише за наявності таких порушень законних прав працівника, які призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
За викладених обставин, рішення суду в оскаржуваній частині ухвалено з порушенням статей 212-213 ЦПК України за недоведеності обставин, що мають значення ля справи, які суд вважав встановленими, а тому воно підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні позовних вимог про відшкодування моральної шкоди.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 309, 316, 317, 319 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Апеляційну скаргу відділу освіти Носівської районної державної адміністрації задовольнити.
Заочне рішення Носівського районного суду Чернігівської області від 26 травня 2010 року в частині стягнення моральної шкоди з відділу освіти Носівської районної державної адміністрації на користь ОСОБА_2 в розмірі 450 грн. та судових витрат скасувати.
В задоволенні позову ОСОБА_2 до відділу освіти Носівської районної державної адміністрації про відшкодування моральної шкоди відмовити.
Рішення набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двадцяти днівз дня набрання нею законної сили.
Головуючий: Судді: