ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________________________________________________________________________________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
Іменем України
П О С Т А Н О В А
"29" серпня 2006 р. Справа № 6/231
29 серпня 2006р., 10 год. 30 хв., м. Чернігів справа №6/231
Господарський суд Чернігівської області у складі:
судді Блохіної Ж.В.
при секретарі Лутай Н.М.,
представники сторін: не з’явились,
за участю прокурора
відділу прокуратури
Чернігівської області Козакової І.М., посвідчення №93 від 20.12.2004р.,
розглянувши у відкритому
судовому засіданні позов прокурора Борзнянського району в інтересах держави
в особі Управління Пенсійного фонду України в
Борзнянському районі, м. Борзна, вул. Леніна, 2
до відповідача Височанського сільського споживчого товариства,
с. Високе Борзнянського району, вул. Леніна, 65
про стягнення 1715,07 грн.
ВСТАНОВИВ:
Подано позов про стягнення з відповідача 1715,07 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Сторони були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, а саме на їх адреси були направлені ухвала суду від 19.07.2006р. та судова повістка, які отримані сторонами, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень №97700 та №97751. Проте, представники сторін у судове засідання не з’явились.
На адресу суду від позивача надійшла заява про розгляд справи без участі його представника.
Крім того, УПФУ в Борзнянському районі поштою направило до суду довідку, в якій повідомляє, що Височанським сільським споживчим товариством заборгованість по сплаті страхових внесків сплачена повністю в сумі 1715,07 грн.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд встановив наступне.
Височанське сільське споживче товариство зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Борзнянському районі як платник внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування з 12.02.1991р.
Відповідно до поданих відповідачем до Управління ПФУ згідно п.4 ч.2 ст.17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058 розрахунків сума страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті, за березень –квітень 2006 року нарахованих і несплачених своєчасно внесків становить 1864,35 грн.
Відповідачем станом на 12.07.2006р. було частково сплачено заборгованість в сумі 149,28 грн., а тому на день подання позовної заяви до суду загальна сума боргу відповідача перед УПФУ в Борзнянському районі становить 1715,07 грн.
Проте, як вбачається з довідки УПФУ в Борзнянському районі, в якій зазначено, що станом на заборгованість по сплаті страхових внесків сплачена Височанським сільським споживчим товариством повністю в сумі 1715,07 грн.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки на день розгляду справи заборгованість у відповідача по сплаті страхових внесків відсутня.
Керуючись ст. ст. 158, 160-163, 167, 186, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. У позові відмовити.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
3. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення вищевказаних строків залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя Ж.В. Блохіна