Справа № 22ц-3267/2010 Головуючий у першій інстанції –
МОРОЗОВ О.Б.
Категорія - цивільна Доповідач – ПОЗІГУН М.І.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
9 серпня 2010 року м. Чернігів
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого-судді: ПОЗІГУНА М.І.,
суддів: ГУБАР В.С., ШЕМЕЦЬ Н.В.
при секретарі: Рачовій І.І.,
З участю позивача: позивача ОСОБА_6 та його представника ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду апеляційну скаргу ОСОБА_6 на ухвалу судді Куликівського районного суду Чернігівської області від 07 червня 2010 року про відмову у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_8, ОСОБА_9, С. Дівицької сільської ради Куликівського району Чернігівської області про надання додаткового строку для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
В апеляційній скарзі ОСОБА_6 просить скасувати ухвалу судді Куликівського районного суду Чернігівської області від 7 червня 2010 року, якою було відмовлено у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_8, ОСОБА_9, С.Дівицької сільської ради, третьої особи - Куликівської районної державної нотаріальної контори про надання додаткового строку для прийняття спадщини, постановити нову ухвалу про відкриття провадження у справі та передачі справи на розгляд до Куликівського районного суду. Незаконність судового рішення апелянт обґрунтовує тим, що воно суперечить цивільному законодавству та Конституції України, оскільки відмовляючи в прийнятті позовної заяви суддя керувався рішеннями, які в подальшому були скасовані Верховним Судом України, та не врахував, що на даний час спадкове майно не належить нікому із спадкоємців.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що строк на апеляційне оскарження підлягає поновленню, виходячи з наступних підстав.
Відмовляючи у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_8, ОСОБА_9, С.Дівицької сільської ради, третьої особи- Куликівської державної нотаріальної контори про надання додаткового строку для прийняття спадщини суд виходив із того, що спір між тими ж сторонами щодо визначення додаткового строку для прийняття спадщини було вирішено 19.11.2008 року Куликівським районним судом, рішенням якого було відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_6 до ОСОБА_8, ОСОБА_9, С.Дівицької сільської ради, третьої особи- Куликівської державної нотаріальної контори про надання додаткового строку для прийняття спадщини. Дане рішення набрало законної сили і є чинним, а посилання апелянта на скасування зазначеного рішення Верховним Судом України не підтверджено ніякими доказами.
Відповідно ж до п 2 ч 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо є таке, що набрало законної сили, рішення суду у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Оскільки позивачем подано позовну заяву до тих же відповідачів про той же предмет спору з посиланням на ті ж підстави поважності причин пропуску строку на прийняття спадщини, які і були предметом розгляду Куликівським районним судом з ухваленням рішення 19 листопада 2008 року, коли позивач в обґрунтування поважності причин пропуску строку на прийняття спадщини також посилався на юридичну необізнаність та фактичне прийняття спадщини спадкоємцями.
Посилання апелянта на судові рішення, у справі за позовом ОСОБА_8 до ОСОБА_6, чайки К.Г., ОСОБА_11, Салтиково - Дівицької сільської ради про визнання права власності на будинок з надвірними будівлями та на те, що на даний час майно не належить нікому із спадкоємців, знаходяться поза межами предмета спору – визначення додаткового строку для прийняття спадщини, а тому не можуть бути підставою для скасування судового рішення, яке ґрунтується на матеріалах справи і відповідає вимогам процесуального закону.
Керуючись ст. ст. 303, 304, 307,312 ч1 п1, 313, 314, 315 ЦПК України, апеляційний суд,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.
Ухвалу судді Куликівського районного суду Чернігівської області від 07 червня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає чинності негайно і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України на протязі 20 днів з дня її проголошення..
Головуючий: Судді: