Справа № 2-132/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2010 року с. Мазурівка
Чернівецький районний суд Вінницької області в складі: головуючого судді Виваля Б.А., при секретарі Гендзьорі О.О.,
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
В липні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Вказав, що 29 серпня 2006 року він зареєстрував шлюб з відповідачкою. В шлюбі мають малолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з позивачкою і спору щодо її місця проживання немає, а також не має спору щодо поділу майна, що є спільною сумісною власністю подружжя. Шлюб з відповідачкою виявився невдалим, сімейні відносини не склалися. Подальше спільне проживання є неможливим, оскільки на даний час він проживає з іншою жінкою, яка знаходиться на восьмому місяці вагітності і з якою він бажає зареєструвати шлюб.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав заявлені позовні вимоги та просять їх задовольнити, пояснив, що з відповідачкою не проживає протягом чотирьох років, жінка за якою він проживає вагітна і він має намір зареєструвати з нею шлюб. Витрати при реєстрації розірвання шлюбу просить покласти на нього.
Відповідачка ОСОБА_2 позовні вимоги визнає та не заперечує, щодо їх задоволення, пояснила, що донька проживає з нею, а також вирішено спір щодо її утримання.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднь ого судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130, ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову в попередньому судовому засіданні.
Судом встановлено, що 29 серпня 2006 року між сторонами зареєстровано шлюб в виконкомі Борівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області , актовий запис № 11. В шлюбі народилася донька – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з відповідачкою, спору щодо місця її проживання та утримання немає, а також відсутній спір про поділ спільного майна подружжя. Сімейні відносини не склались, через несумісність характерів різні погляди на життя. Позивач має намір створив іншу сім’ю та узаконити свої стосунки. Сторони спільно не проживають протягом чотирьох років, подружні відносини не підтримують, збереження шлюбних стосунків вважають неможливим, примирення не бажають.
Згідно з ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Враховуючи, фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їх інтересам, тому позов необхідно задовольнити.
Витрати пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу необхідно покласти на позивача, за його заявою .
Керуючись ч. 3 ст. 105, 112 СК України, ст.ст. 3, 10, 15, 60, 88, 130, 174, 209, 213, 215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 29 серпня 2006 року в виконкомі Борівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області, актовий запис № 11.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути з ОСОБА_1 державне мито в дохід держави в розмірі 17 (сімнадцять) грн., ОСОБА_2 від сплати державного мита – звільнити.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано.
Суддя: