2-о-116/2010р.
Р I Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 червня 2010 року м. Добропiлля.
Добропiльський мiськрайонний суд Донецької областi у складi:
головуючого суддi Здоровиці О.В.
народних засiдателiв: Кулініч О.В.
Коровіна П.О.
при секретарі Єфименко Т.В.
за участю: представника заявника Какаріної Л.Г.
розглянувши у вiдкритому судовому засiданнi в залі суду в м. Добропiлля цивiльну справу за заявою комунального підприємства „Добропільська служба єдиного замовника” про визнання особи безвiсно вiдсутньою,
В С Т А Н О В И В:
26 квітня 2010 року КП „ДСЕЗ” звернулося до суду з заявою про визнання безвiсно вiдсутнім ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. В огрунтування заявлених вимог, заявник зазначив, що останній зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, однак за зазначеною адресою не проживає більше п’яти років, починаючи з січня 2005 року. Місце його проживання невідомо. На зроблені запити в міста обласного значення Полтава, Запоріжжя, Луганськ, Харків – ОСОБА_5 зареєстрованим не значиться.
Заявник також зазначає, що квартира, в якій зареєстрований гр.. ОСОБА_5, двохкімнатна, житловою площею 28,9 м2, не приватизована, не заброньована, знаходиться в розбитому, антисанітарному стані, відсутні опалювальні та сантехнічні прилади, вікна забиті фанерою. Заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території та вивезення твердих побутових відходів станом на 1 березня 2010 року складає 1945 грн. 96 коп., заборгованість за послуги з центрального опалення – 4289 грн. 75 коп.
В судовому засiданнi представник заявника – Какаріна Л.Г., яка діє на підставі довіреності, підтвердила доводи, викладені в заяві і просить суд їх задовольнити, зазначивши, що рішення суду необхідно для вирішення питання подальшого користування житловим приміщенням. З метою пошуку ОСОБА_5, КП „ДСЄЗ” зверталося iз запитами до адресних бюро кiлькох сусiдніх областей України, але його розшук не дав позитивного результату.
Заслухавши пояснення представника заявника, допитавши свідкіа вивчивши матерiали справи, суд приходить до висновку про те, що вимоги КП «ДСЄЗ» є обгрунтованими i пiдлягають задоволенню виходячи з наступного.
Вiдповiдно до ст.43 ЦК України, фiзична особа може бути в судовому засiданнi визнана безвiсно вiдсутньою, якщо протягом одного року в мiсцi її постiйного мешкання немає вiдомостей про мiсце її знахождення. При неможливостi встановити день її вiдсутностi, початком береться перше число месяца, слiдуючого за тим мiсяцем в якому були отриманi останнi даннi про вiдсутнього.
В судовому засiданнi встановлено, що ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрвоаний за адресою: АДРЕСА_1. Наведене підтверджується копією особистого рахунку № 20214, виписаного ПП «Новодонецька ремнотно-експлуатаційна контора» на підставі ордера (а.с.4), а також відомостями адресно-довідкового відділу УГІРФО ГУМВС України в Донецькій області (а.с.6).
Довiдками адресних бюро Полтавської, Харківської, Луганської, Запорізької областей пiдтверджується, що в перелічених областях ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, зареєстрованим не значиться. (а.с. 7-10).
Допитана в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_6, яка працює головним інженером ПП «Новодонецька ремонтно-експлуатаційна контора», пояснила, що працює на даному підприємстві понад 6 років. 17.03.2010 року, нею у складі комісії робітників ПП «Новодонецька РЕК», було проведено огляд квартири АДРЕСА_1, в результаті якого було встановлено, що квартира перебуває в розбитому стані: вікна забиті фанерою, двері закриті, сантехнічні та опалювальні прилади відсутні. Під час огляду квартири були опитані сусіди, зі слів яких, ОСОБА_5 у вказані квартирі не мешкає понад 5 років, місце його перебування нікому не відоме.
В матеріалах справи мається акт від 17.03.2010 року, з якого вбачається, що робітниками ПП «Новодонецька РЕК» у складі комісії було проведено огляд квартири АДРЕСА_1, яка розташована на 2 поверху двохповерхового будинку. Квартира пустує понад 5 років, перебуває в антисанітарному стані, відсутні прилади опалювання та сантехніки. Місце знаходження квартиронаймача – ОСОБА_5 – невідоме (а.с.5).
Відповідно до ст. 248 ЦПК України, судом було направлено запити до відповідних організацій про наявність відомостей стосовно фізичної особи, місце знаходження якої невідоме, для вирішення питання про визнання особи безвісно відсутньою.
Так, згідно повідомлення відділу РАЦС по м. Добропілля за № 3932 від 13.05.2010 року, актовий запис про смерть ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. – відсутній. Перевірено за 2004-2010 роки по м. Добропіллю, та з 2004 року по 30.04.2010 року – по всіх радах Добропільського району (а.с.18).
Згідно повідомленням Добропільського МВ ГУМВС України в Донецькій області, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., за даними АБД «Глобальний пошук» в розшуку, а також в місцях позбавлення волі – не значиться (а.с.17).
Як вбачається з копії Форми-1 на ім»я ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с. Іверське Олександрівського району Донецької області, батьки останнього – ОСОБА_7 та ОСОБА_8, значаться зареєстрованими за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.20).
Як вбачається з поквартальної карточки, виданої паспортистом ПП «Новодонецька РЕК», батько ОСОБА_5 – ОСОБА_7, 1931 р.н., помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, відомості про матір – відсутні.
З довідки, виданої ВП «УКК» ДП «Добропіллявугілля» від 01.03.2010 року, та довідки, виданої ПП «Новодонецька ремонтно-експлуатаційна контора» від 17.03.2010 року вбачається, що заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території та вивезення твердих побутових відходів квартири АДРЕСА_1 с.м.т. Новодонецьке, станом на 1 березня 2010 року - складає 1945 грн. 96 коп., заборгованість за послуги з центрального опалення – 4289 грн. 75 коп.
Аналіз перелiчиних доказiв в їх сукупностi, дає суду достатньо пiдстав вважати обгрунтованими вимоги комунального підприємства „ДСЄЗ” про визнання гр.. ОСОБА_5 безвiсно вiдсутнiм.
Відповідно до ч.2 ст.43 ЦК України, у разі неможливості встановити день одержання останніх відоммотей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим. У якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць – перше січня наступного року.
Враховуючи, пояснення свідка ОСОБА_6, яка зазначала, що 17.03.2010 року було проведено огляд квартири АДРЕСА_1 с.Новодонецьке де мешкав ОСОБА_5 і зі слів сусідів, останній не мешкає за данною адресою понад п»ять років, суд вважає, що початком визнання ОСОБА_5 безвісно відсутнім слід вважати 1 січня 2005 року.
Керуючись ст.ст.246,249 ЦПК України, ст.43 ЦК України суд,
В И Р I Ш И В:
Заяву комунального підприємства „Добропільська служба єдиного замовника” про визнання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Іверське Олександрівського району Донецької області, безвісно відсутнім - задовольнити.
Визнати ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Іверське Олександрівського району Донецької області, безвісно відсутнім. Початком його безвісної відсутності вважати 01.01.2005 року
На рішення може бути подана апеляційна скарга в апеляційний суд Донецької області через Добропільський міськрайонний суд протягом 20 днів після подання заяви про оскарження яка може бути подана протягом 10 днів після оголошення рішення.
Складено в одному примiрнику в нарадчiй кiмнатi.
Головуючий: суддя О.В. Здоровиця
народнi засiдателi: О.В. Кулініч
П.О. Коровін