ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м.Львів вул.Чоловського 2 тел.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2007 року м.Львів Справа № 22а-1297/2007
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі
головуючого судді Яворського І.О.
суддів Довгополова О.М.,
Шавель Р.М.
при секретарі Гідей К.М..
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Служби безпеки України в Рівненській області на постанову Рівненського міського суду від 27 лютого 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Рівненській області, Управління державної охорони України про визнання недійсним акту ненормативного характеру, -
В С Т А Н О В И Л А :
Позивач звернувся з адміністративним позовом до суду і просив визнати недійсним та зобов”язати відповідача скасувати Наказ № НОМЕР_1 від 23 липня 2002 року Управління державної охорони України, зобов”язати Управління служби Безпеки України в Рівненській області здійснити перерахунок пенсії з врахуванням повного пільгового стажу з моменту зменшення пенсії на підставах зменшення пільгового стажу.
Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 27 лютого 2007 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. Визнано недійсним та зобов”язано Управління державної охорони України скасувати наказ №НОМЕР_1 від 23 липня 2002 року. Зобов”язано Управління державної охорони України надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Рівненській області - Довідку про розрахунок строку вислуги років на пенсію відповідно до наказу №НОМЕР_2 від 05.03.2002 року. Зобов”язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області провести нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1, починаючи з 06 березня 2002 року по день винесення рішення з врахуванням вищевказаної довідки та з врахуванням строку вислуги років у розмірі: календарну - 22 роки 2 місяці 10 днів; пільгову 2 роки 11 місяців 2 дні; загальну - 25 років 2 місяці 8 днів та проводити подальшу виплату пенсії з врахуванням вищевказаної довідки.
Згадана постанова суду першої інстанції оскаржена в апеляційному порядку.
Колегія суддів, перевіривши матеріали справи, давши їм правову оцінку в сукупності, заслухавши суддю-доповідача, вважає апеляційну скаргу підставною, постанову суду першої інстанції прийнятою з порушенням норм матеріального права.
При цьому колегія суддів враховує наступне.
ОСОБА_1 до зарахування на військову службу в УДО України працював у Міністерстві внутрішніх справ України на відповідних посадах. Згідно Указу Президента України № НОМЕР_3, Наказу Начальника УДО України № НОМЕР_4 від 23.04.2001 року ОСОБА_1 був зарахований на військову службу в Управління державної охорони України на посаду ІНФОРМАЦІЯ_1. 05 березня 2002 року підполковник ОСОБА_1 наказом Начальника УДО України № НОМЕР_2 звільнений з військової служби в запас Служби Безпеки України у зв”язку зі скороченням штатів. Наказ відповідав вимогам ст. 16 Закону України ”Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб”.
12 липня 2002 року за № НОМЕР_5 до УДО України надійшов лист фінансово-економічного відділу СБ України, де відповідними фахівцями було здійснено аналіз чинного законодавства України щодо невірного порядку складання розрахунку вислуги років ОСОБА_1 Тому був виданий наказ Начальника Управління № НОМЕР_1 від 23 липня 2002 року про внесення змін до наказу № НОМЕР_2 від 05.03.2002 року про звільнення з військової служби в запас ОСОБА_1. Після того матеріали для приєднання до пенсійної справи були скеровані в СБУ в Рівненській області.
З врахуванням викладеного вище, суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права, зокрема Указ Президента України від 03.10.1992 року ”Про державну реєстрацію, нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади”, Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого Постановою КМ України від 28.12.1992 року № 731.
Необхідно мати на увазі, що позивач був звільнений з військової служби в УДО України з 05 березня 2002 року.
Судом першої інстанції не взято до уваги, що Наказ МВС України від 17 січня 2002 року № 42 зачіпає особисті права й законні інтереси громадян, має міжвідомчий характер. Згаданий Наказ не був включений до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, тому він не може застосовуватись і, відповідно, не набрав законної сили.
Суд першої інстанції не врахував також і того факту, що Наказом Міністерства ВС України від 17 січня 2002 року № 42 затверджено Перелік посад працівників підрозділів карного розшуку ОВС, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 місяця за кожен місяць служби, а також встановлено, що вислуга років для призначення пенсій на пільгових умовах зараховується працівникам, зазначеним у п.1 цього наказу, які звільняються зі служби після набрання чинності постановою КМУ від 16.11.2001 року № 1497.
Тому наказ начальника УДО України від 23 липня 2002 року № НОМЕР_1 щодо обчислення загальної вислуги років на пенсію- 22 роки 9 місяців 7 днів є законним .
Постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову позивачу в задоволенні його вимог.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198 ч.1 п.3, 202 ч.1 п.4, 205 ч.2, 207 КАС України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу задовольнити.
Постанову Рівненського міського суду Рівненської області від 27 лютого 2007 року скасувати. Прийняти нову постанову.
Відмовити ОСОБА_1 в задоволеннї його позовних вимог за безпідставністю.
Постанова апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.
Головуючий суддя І.О. Яворський
Суддя О.М. Довгополов
Суддя Р.М. Шавель