Справа № 2 «А»-483/09
ПОСТАНОВА
Іменем України
копія
17 березня 2009 року Вишгородський районний суд Київської області в складі :
головуючого – судді Купрієнко С.І.,
при секретарі Пономаренко Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації Київської області , 3-я особа : Відділ освіти Вишгородської РДА про стягнення недоотриманих сум щомісячної доплати за роботу в зоні посиленого радіологічного контролю
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду з даним позовом, посилаючись на те, що вона працює на території радіологічного забрудення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідачем порушено її права, передбачені Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, яким передбачена щомісячна доплата за роботу в зоні радіологічного контролю.
Посилаючись на викладене, на підставі ст.39 ч.1 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” позивачка просить стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації недоплачену суму щомісячної доплати за роботу в зоні посиленого раіологічного контролю за період з вересня 1999 по листопад 2007 року в розмірі 15397 грн.24 коп.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги і просить їх задовольнити .
Представник відповідача у судове засідання не з’явився.
Представник 3-ї особи у судове засідання не з’явився, подавши заяву про розгляд справи без його участі.
Суд вислухавши позивачку , дослідивши письмові докази справи вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Так, в судовому засіданні встановлено , що ОСОБА_3 є особою, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, та працює в зоні посиленого радіологічного контролю , а отже - суб’єктом визначеним у ст. 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, якою передбачена щомісячна грошова доплата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати .
Як убачається із довідки представленої по місцю роботи позивачки , вона в період з вересня 1999 по листопад 2007 року отримала 369,81 грн. , що не відповідає вимогам вищезазначеної норми Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”
Ці обставини в судовому засіданні підтверджуються поясненням позивачки, а також дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами.
Відповідно до ст.39 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС” особам , які працють в зоні посиленого радіологічного контролю повинні проводитись щомісячні грошові доплати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Положеннями статей 21 і 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту й обсягу існуючих прав і свобод не допускається.
В судовому засіданні було доведено , що позивачці ОСОБА_3 вищезазначена доплата за роботу в зоні посиленого радіологічного контролю проводилась не відповідно до ст. 39 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС”, а згідно з постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 836 „ Про компенсаційні виплати особам , які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи”
За таких обставин, суд приходить до висновку про порушення прав позивача та необхідність їх захисту, шляхом задоволення позову і стягнення з відповідача недоотриманих сум щомісячних доплат за роботу в зоні посиленого радіологічного контролю , а тому з відповідача на користь позивачки підлягає стягненню грошова сума у розмірі 15397,24 грн. без урахування нарахувань та утримань з заробітної плати .
Керуючись статтями 160-163 КАС України, на підставі ст. ст. 46,55 Конституції України, ст.39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов - задовольнити.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації Київської області на користь ОСОБА_3 15397, 24 грн. недоотриманих сум щомісячних доплат за роботу в зоні посиленого радіологічного контролю без урахування нарахувань та утримань з заробітної плати за період з вересня 1999 – по листопад 2007 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя підпис
Згідно з оригіналом, суддя С.І.Купрієнко