Справа № 2 «А»-170/10
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 березня 2010 року Вишгородський районний суд Київської області в складі :
головуючого – судді Купрієнко С.І.,
при секретарі Потапенко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного Фонду України у Вишгородському районі Київської області про визнання дій посадових осіб УПФУ у Вишгородському районі неправомірними та зобов*язання зробити перерахунок пенсії
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду з даним позовом, посилаючись на те, що вона працювала на території радіологічного забрудення внаслідок Чорнобильської катастрофи , є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії , інвалідом 11 групи захворювання , яке зв*язане з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і пенсія йому відповідно до ст.ст.50 та 54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” повинна бути призначена в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком , а також призначена щомісячна додаткова пенсія за шкоду здоров*ю , в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги і просить їх задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечує , вважає його необгрунтованим.
Суд вислухавши сторони , дослідивши письмові докази справи вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Так, в судовому засіданні встановлено , що ОСОБА_3 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чоронобильській АЕС 1 категорії , інвалідом 11 групи захворювання , яке пов*язане з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС зі значним обмеженням життєдіяльності , що підтверджується довідкою МСЕК.
Позивачка отримує пенсію та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров*ю , згідно ст.50 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі –Закону) відповідно до якого особам , віднесеним до категорії призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров*ю , у розмірах – інвалідам 1групи 100 процентів мінімальної пенсії за віком; інвалідам 11 групи 75 процентів мінімальної пенсії за віком ; інвалідам 111 групи , дітям – інвалідам , а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу- 50 процентів мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ч.4 ст.54 Закону в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів , щодо яких встановлено зв*язок з Чорнобильською катастрофою , не можуть бути нижчим по 1 групі інвалідності – 10 мінімальних пенсій за віком; по 11 групі інвалідності 8 мінімальних пенсій за віком; по 111 групі інвалідності – 6 мінімальних пенсій за віком ; дітям інвалідам – 3 мінімальних пенсій за віком. Таким чином відповідно до Закону розмір державної пенсії позивача не може бути нижчим 8 мінімальних пенсії за віком. Дійсно ч.5 цієї статті встановлено ,що порядок обчислення пенсії по інвалідності , що настала внаслідок каліцтва чи захворювання і пенсії з зв*язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається
Кабінетом Міністрів України. Такий порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.1997 року №523 , проте якщо пенсія обчислена за цим порядком буде меншою , ніж встановлено в ч.4 ст.54 Закону , відповідач повинен призначити пенсію на рівні встановленому Законом. Отже імперативною нормою встановлено , що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів , щодо яких встановлено зв*язок з Чорнобильською катастрофою , не можуть бути нижчим за розміри встановлені ст.54 Закону.
Норми Закону України „Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чоронобильської катастрофи мають більшу юридичну силу за норми постанови Кабінету Міністрів України „ Про затвердження нового Порядку обчислення пенсій інвалідності , що настала внаслідок каліцтва чи захворювання і пенсій у зв*язку з втратою годувальника , внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 30.05.1997 року № 523 , та будь-якого іншого підзаконного нормативного акту. Тому дії по обчисленню та виплаті пенсії згідно приписів постанови за умови , коли розмір обчисленої таким чином пенсії не відповідає розмірам встановленим Законом зі строни відповідача є неправмірними.
Керуючись статтями 160-163 КАС України, на підставі ст. ст. 46,55 Конституції України, ст.ст .50 , 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов - задовольнити.
Визнати дії посадових осіб Управління Пенсійного Фонду України у Вишгородському районі Київської області щодо відмови по нарахуванню та виплаті пенсії ОСОБА_3 неправомірними.
Зобов”язати посадових осіб Управління Пенсійного Фонду України у Вишгородському районі Київської області зробити виплату державної пенсії з дня звернення із заявою до Управління Пенсійного Фонду України у Вишгородському районі Київської області ОСОБА_3 – учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1-ї категорії , інваліду 2-ї групи – в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком відповідно до ст.54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , а також зробити виплату щомісячної додаткової пенсії згідно ст.50 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , за шкоду заподіяну здоров*ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком , з подальшим перерахуванням згідно частини 3 статті 67 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя