Судове рішення #10411660

                                                 

       Справа №  2-2697

                                                                 2010 року                                              

                                           РІШЕННЯ

                                ІМЕНЕМ         УКРАЇНИ

        19 липня    2010 року                                           м. Кам»янець-Подільський

    Кам»янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області в складі : головуючого судді Лисюка І.В.  при секретарі Сопрун С.В.   розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду міста Кам»янець-Подільський цивільну справу за позовом    ОСОБА_1  до Управління  Пенсійного фонду України в  місті  Кам»янець-Подільському   про   перерахунок пенсії  , -

                              В С Т А Н О В И В :

    Позивач -   ОСОБА_1  звернувся  з позовом  до Управління  Пенсійного фонду України в  місті  Кам»янець-Подільському   про  перерахунок пенсії  .

    В судовому засіданні позивач  вказує, що  він являється  ліквідатором аварії на  Чорнобильській АЕС, відноситься  до 1 категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З 1993 року він  є  інвалідом  3-ї групи по захворюванню, яке пов»язане  з аварією на ЧАЕС і з 01.04.1993 року  йому призначена  пенсія по інвалідності.

Як вказує позивач, з 18 травня 2006 року   йому встановлено  другу групу інвалідності  яке пов»язане  з  ліквідацією  наслідків   ЧАЕС.

    Згідно   ст. 50  та  ст. 54  Закону України  «Про статус  і соціальний захист  громядан, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», він має право  на  щомісячну  додаткову пенсію  за шкоду, заподіяну здоров»ю, у розмірі 75% мінімальної  пенсії за віком, а також  розмір  його пенсії не може бути нижчим 8-ми мінімальних пенсій за віком.

    Як вказує позивач ,  станом на 01  червня 2010 року розмір  його пенсії  становить 1924 грн. 98 коп.

    При зверненні  в Управління  Пенсійного фонду України в місті Кам»янець-Подільський  з письмовою заявою про  перерахунок  пенсії відповідно до ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус  соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , Управління Пенсійного фонду України в місті Кам»янець-Подільському Хмельницької області  листом  від 08 червня  2010 року  за №  34/Г-16    у перерахунку  пенсії  повністю відмовили.    

Позивач  просить   зобов»язати відповідача - Управління Пенсійного фонду  в місті Кам»янець-Подільський  здійснити перерахунок  пенсії   за період  з 01 січня 2006 року   розміру пенсії  відповідно до   ст. 50 та ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Представник  відповідача - Управління Пенсійного фонду України  в місті  Кам»янець-Подільський Хмельницької області  , Войтова І.І. в судове засідання не з»явилася, до початку розгляду справи направила заперечення на даний позов.

Просить  справи розглядати без її участі в судовому засіданні.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає що позов підлягає задоволенню, оскільки заснований на законі, доведений в суді, зібраними документами у справі.

    Згідно   ст. 54  Закону України «Про статус  та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  пенсії по інвалідності, захворювання яких пов»язано  із виконанням  робіт по ліквідації  наслідків  аварії на ЧАЕС можуть призначатися  за бажанням громадянина, із заробітку одержаного за роботу в зоні  відчуження в 1986-1990 р.р.

    Судом встановлено, що  ОСОБА_1  являється учасником ліквідації  аварії на ЧАЕС, є інвалідом 2-ї групи  захворювання,  яке  призвело його  до інвалідності, що пов»язане з роботами по ліквідації  наслідків Чорнобильської катастрофи.

    Відповідно до ст. 54 Закону України № 796  «Про статус  і соціальний   захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у всіх випадках  розміри пенсії для інвалідів щодо яких встановлено зв»язок з  Чорнобильською катастрофою не можуть  бути нижчими по  2-й групі інвалідності – 8 ( восьми ) мінімальних   пенсій за віком та згідно  ст. 50   вказаного Закону   передбачено щомісячну додаткову пенсію  за шкоду заподіяну ушкодженням здоров»я .

    Таким чином, вихідним  критерієм   обрахунку основної та додаткової  пенсії виступає  мінімальна пенсія за віком. Мінімальний розмір  пенсії за віком  встановлений статтею 28 Закону  України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» від 25 березня 2005 року у розмірі  прожиткового мінімуму, який щороку затверджується Верховною Радою України в  законі про  Державний бюджет на відповідний рік ( ч. 3 ст. 4 Закону України  «Про  прожитковий мінімум» від 15.07.1999 р. ).

    Положення ч. 3 ст. 28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне  пенсійне страхування» стосовно  застосування  мінімального  розміру   пенсії за віком встановленого ч. 1  цієї статті стосовно визначення  розмірів пенсій, призначених  згідно з цим Законом не є перешкодою для застосування  даної величини для обрахування пенсій пов»язаних з мінімальною пенсією, оскільки чинним законодавством  не встановлено  іншого крім передбаченого  частиною 1 цієї статті мінімального  розміру пенсії за віком.

    Письмове заперечення   представника відповідача про те, що нарахування пенсії позивачу  проведено відповідно до  ст. 54   вказаного вище  Закону України визначає Кабінет Міністрів України, судом не можуть  бути прийняті до уваги, оскільки  визначені не в повному розмірі.

    Крім того, відповідно до ст. 22 Конституції України  «При прийнятті законів або внесені змін  до чинних законів  не допускається звуження змісту  та обсягу існуючих прав та свобод».

    При таких обставинах, виходячи із загальних засад  пріоритетності  законів  над  підзаконними  актами має  застосовуватися в першу чергу Конституція України, Закони України, а тоді лише  постанови Кабінету Міністрів  України. Якщо  постанова Конституційного суду  України суперечить  закону України , то застосовується Закон України.  В даному випадку при  розрахунку пенсії  позивачу згідно ст. 54 Закону України № 796 застосуванню  підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого в закону про державний бюджет.  

    Конституційний Суд України своїм рішенням № 6-рп від 09.07.2007 року та  рішенням № 10-рп/2008 року  від  22.05.2008 року  зазначив, що  при прийнятті законів  про Державний бюджет України систематично  зупиняється  дія інших  законів України  щодо надання пільг, компенсацій і гарантій ,  які є складовою  конституційного   права  громадян на соціальний захист і достатній   рівень життя кожного.

    Відповідно до ч. 3 ст. 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  ( 796-12 ), яка  набрала чинності  31 жовтня 2006 року, у разі збільшення розміру  прожиткового мінімуму  для осіб,  які втратили  працездатність визначеного законом, підвищується  розмір пенсії, визначений  відповідно до ст. 54 цього закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, особам, віднесеним до 1,2,3,4 категорій та розмір  щомісячної  компенсації сім»ям  за втрату годувальника внаслідок  Чорнобильської катастрофи. Перерахунок  пенсії  здійснюється з дня  встановлення нового розміру  прожиткового мінімуму.

    На підставі  вищевикладеного,  суд  дійшов  висновку, що дії Управління Пенсійного фонду України в місті  Кам»янець-Подільському , щодо  нарахування  ОСОБА_1  пенсії є неправомірними, оскільки вони не відповідають  вимогам  Закону України, згідно якого позивач має право  на перерахунок  і отримання пенсії відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи». Позивач  має право на призначення пенсії в розмірі не нижчому 8-ми  мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю.

    Керуючись  ст. 22 Конституції України, ст. ст. 50, 54 Закону України «Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.ст. 15,  213, 214, 215   Цивільного Процесуального кодексу  України, суд –

                                          ВИРІШИВ  :

    Позов задоволити.    

    Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в місті Кам»янець-Подільському Хмельницької області   щодо нарахування пенсії  ОСОБА_1 в меншому розмірі ніж передбачено ст. 50 та  ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які   постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи»  -  неправомірними.

    Зобов»язати  Управління Пенсійного фонду України в місті Кам»янець-Подільському Хмельницької області    здійснити  перерахунок та виплату  розміру пенсії  ОСОБА_1 на підставі ст. 50 та ст. 54 Закону України «Про  статус  та соціальний  захист   громадян,  які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи» .

   

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього  протягом 20 днів  апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної  інстанції .    

СУДДЯ  :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація