Судове рішення #10412046

Справа № 22ц-2926/2010                             Головуючий у першій інстанції

Жук М.І.

                                        Доповідач – Зінченко С.П.


 

У Х В А Л А

Іменем України


03 серпня 2010 року                   м. Чернігів

Апеляційний суд Чернігівської області у складі:

головуючого:   Ішутко В.М.

суддів:               Зінченко С.П., Смаглюк Р.І.

при секретарі: Бивалькевич Т.В.

       розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства „ОТП Банк” на рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 18 березня 2010 року у справі за заявою ОСОБА_6 про встановлення факту проживання однією сім”єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу,

в с т а н о в и в:

           В апеляційній скарзі Публічне акціонерне товариство „ОТП Банк” просить скасувати рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 18 березня 2010 року, з підстав порушення судом першої інстанції норм процесуального права.

          Рішенням Деснянського районного суду від 18 березня 2010 року, заява ОСОБА_6 задоволена, встановлено факт, що з травня 2008 року ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживали як дружина і чоловік однією сім”єю.

       Не погоджуючись з вказаним  рішенням суду, Публічне акціонерне товариство „ОТП Банк”, яке не приймало участі у справі, подало апеляційну скаргу, якою просило рішення суду скасувати та ухвалити по справі нове рішення, яким в задоволенні заяви ОСОБА_6 відмовити.

       Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що суд ухвалив рішення, лише на підставі пояснень заявника та зацікавленої особи – її чоловіка, при цьому не встановив жодної обставини, щодо обґрунтовування вимоги заявника про встановлення факту проживання її та ОСОБА_7 однією сім’єю, як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу з травня 2008 року. Крім того, зазначають, що не відповідає дійсності посилання в рішенні суду на відсутність спору про право, оскільки встановлення такого факту необхідно заявнику для вирішення в подальшому майнових питань, зокрема в цей час вирішується спір в Печерського районного суді м Києва щодо визнання  кредитного договору, укладеного 24.07.2008 року між її чоловіком ОСОБА_7 та Публічним акціонерним товариством „ОТП Банк” недійсним.

         В запереченнях на апеляційну скаргу  ОСОБА_6 просить апеляційну скаргу відхилити, а рішення суду першої інстанції залишити без змін.              

         Вислухавши суддю-доповідача, учасників судового розгляду, перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду першої інстанції скасуванню виходячи з наступного.

         Задовольняючи заяву ОСОБА_6 суд виходив  з її доведеності та того, що з травня 2008 року ОСОБА_6, та ОСОБА_7,  проживали  однією сім”єю без реєстрації шлюбу, про що свідчить народження ІНФОРМАЦІЯ_3 сина  ОСОБА_8,.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

      Проте погодитися  з такими висновками суду, апеляційний суд не може, оскільки суд дійшов їх в порушення норм процесуального права виходячи з наступного.

         Відповідно до правил п. 6 ст. 235 ЦПК України, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.

          Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_6 звернулась до суду в порядку окремого провадження із заявою про встановлення юридичного факту спільного проживання з травня 2008 року однією сім”єю з ОСОБА_7 Зазначила, що встановлення цього факту їй необхідно для вирішення майнових питань, але яких саме майнових питань, заявниця не вказала.

          В апеляційній скарзі Публічне акціонерне товариство „ОТП Банк” посилається на те, що метою подання ОСОБА_6 заяви про встановлення юридичного факту є оскарження нею в подальшому кредитного договору, укладеного 24.07.2008 року між ОСОБА_7 та ПАТ „ОТП Банк”.

      На підтвердження своїх доводів  апелянт надав копію позовної заяви ОСОБА_6 до Печерського районного суду м. Києва, в якій вона просить визнати договір кредиту, укладений 24.07.2008 року між ОСОБА_7 та ПАТ „ОТП Банк”, недійсним, обґрунтовуючи тим, що договір кредиту був укладений без її згоди в період їх спільного життя, при цьому посилається на  рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 18 березня 2010 року, яким встановлено факт спільного їх проживання як дружини та чоловіка з травня 2008 року.

     Зазначене свідчить про те, що по даній справі має місце спір про право, який  слід пов’язувати з матеріальними правовідносинами.  

      З огляду на викладене, рішення суду не можна визнати законним та обґрунтованим, воно підлягає скасуванню з залишення заяви ОСОБА_6 без розгляду.

Керуючись ч.6 ст. 235, 307, 310, 313 - 315, 317, 319 ЦПК України,  апеляційний суд,

у х в а л и в:

            Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства „ОТП Банк”  задовольнити частково.

           Рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 18 березня 2010 року скасувати.

           Заяву ОСОБА_6 про встановлення факту проживання однією сім”єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу залишити без розгляду.

           Роз”яснити ОСОБА_6, що вона має право на звернення до суду з позовом на загальних підставах.

           Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

    Головуючий:

       

          Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація