Судове рішення #10422914

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

03 серпня 2010 р.           Справа № 2-а-2894/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Чернюк Алли Юріївни,

при секретарі судового засідання:   Котюжанській Тетяні Олександрівні  

за участю представників сторін:

позивача      :   Пилипенко С.І. - представника на підставі довіреності;

відповідача :   Белза О.І. - представника на підставі довіреності;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області   

до:   Підрозділу примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області   

про: скасування постанови про відкриття виконавчого провадження

ВСТАНОВИВ :

           

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області з позовом до Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби головного управління юстиції у Вінницькій області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.

Позовні вимоги щодо скасування оскаржуваної постанови мотивовано тим, що державним виконавцем у постанові про відкриття провадження визначено строк для добровільного виконання рішення суду, який сплив до часу отримання її боржником, чим обмежено право останнього на можливість добровільного виконання судового рішення.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила суд їх задоволити посилаючись на обставини наведені у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував та просив суд відмовити в його задоволенні, обґрунтовуючи тим, що недостатність строку для добровільного виконання судового рішення, визначеного постановою про відкриття виконавчого провадження не є підставою для її скасування.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов до висновку про відмову в задоволенні позову виходячи з наступного.

Так, судом у справі встановлено, що Постановою Вінницького окружного адміністративного суду м. Вінниці від 04 червня 2010 року по справі №2-а-1556/10/0270, серед іншого, зобов'язано ГУ МВС України у Вінницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_3 заробітну плату за час вимушеного прогулу у період з 15.03.2010 року по 04.06.2010 року включно.

16.06.2010 року у даній справі судом видано виконавчий лист, який став підставою для винесення державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень ВДВС Головного управління юстиції у Вінницькій області постанови про відкриття виконавчого провадження датованої 25.06.2010 року.

Одночасно, державним виконавцем визначено строк для добровільного виконання постанови суду до 02.07.2010 року.

Вказані дії державного виконавця повністю кореспондуються зі статтею 3 Закону України "Про виконавче провадження" (далі - Закон), відповідно до якої виконавчі   листи,   що   видаються  судами є виконавчими документами на підставі яких здійснюється примусове виконання рішень державною виконавчою службою.

Прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження є обов’язком державного виконавця, що встановлено ст. 24 Закону.

Цією ж статтею визначено, що копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу посадовій особі), який видав виконавчий документ.

Як вбачається із супровідного листа №3877/03-29/8 (а.с. 15) оскаржувана постанова була направлена позивачу 25.06.2010 року, тобто в день її винесення.

Із положень ч. 2 ст. 24 Закону вбачається, що строк для добровільного виконання рішення, який встановлюється державним виконавцем у постанові про відкриття виконавчого провадження не може перевищувати семи днів.

Таким чином, державний виконавець є законодавчо обмеженим у питанні визначення строку для добровільного виконання рішення.

Виконуючи наведену норму закону виконавець встановив дозволений законом строк для добровільного виконання рішення суду, дотримавши, окрім того, всі інші вимоги Закону України "Про виконавче провадження".

Окрім того, постанова суду на виконання якої відповідачем відкрито виконавче провадження підлягає до негайного виконання, оскільки є рішенням про стягнення заробітної плати, що закріплено ст. 25 Закону.

Якщо рішення  підлягає негайному виконанню, державний виконавець відкриває  виконавче провадження не пізніше наступного дня після одержання  документів,  зазначених  у  статті 18 цього Закону, і у порядку, встановленому цим  Законом,  проводить відповідні виконавчі дії.

Більш того, визначаючись щодо позовних вимог суд виходить також із того, що в силу ч. 2 ст. 257 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Як вбачається із штампу вхідної кореспонденції ГУМВС України у Вінницькій області отримало постанову про відкриття виконавчого провадження 01.07.2010 року, в той час, як строк для добровільного виконання постанови суду був встановлений до 02.07.2010 року, а відтак мало реальну можливість виконати її в добровільному порядку.

Водночас, суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що згідно ст. 11-1 Закону сторони виконавчого провадження зобов'язані письмово повідомляти державного виконавця про  виникнення обставин, що зумовлюють обов'язкове зупинення виконавчого  провадження,  встановлення відстрочки або розстрочки виконання,  зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання  чи  перебування (у тому числі про зміну їх реєстрації) або  місцезнаходження, а боржник - фізична особа - про зміну місця роботи.

Окрім того, за наявності обставин, що перешкоджають провадженню виконавчих  дій  або  несвоєчасного одержання сторонами документів виконавчого провадження, внаслідок  чого  вони були позбавлені можливості використати надані їм цим Законом права, державний  виконавець може відкласти виконавчі дії за заявою стягувача або за заявою боржника, або з власної ініціативи на строк до 10 днів. Про відкладення провадження виконавчих  дій  державний  виконавець виносить  відповідну постанову, про що повідомляє сторони, суд або інший орган,  який  видав  виконавчий  документ (ст.32 Закону).

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією  та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено);  добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;  пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);  з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

В силу ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги  та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

В той же час згідно з ч. 2 ст. 71 цього Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності  свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що відповідачем надано достатню кількість доказів, що спростовують вимоги позивача, а тому дійшов висновку, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

В задоволенні позову Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області відмовити повністю.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено:   06.08.10  

Суддя                                          Чернюк Алла Юріївна




 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація