Судове рішення #10423965

 

                  Справа №2-2015/2010

                                              З А О Ч Н Е       Р І Ш Е Н Н Я

                                                І М Е Н ЕМ    У К Р А Ї Н И

                   15 липня 2010 року                                               місто Лозова

Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого судовим засіданням - судді КаращукаТ.О., за участю секретаря судових засідань – Давидової В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Лозівського міськрайонного суду Харківської області в місті Лозова Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,

                                                            В С Т А Н О В И В :

10 червня 2010 року позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу  посилаючись на те, що вона з відповідачем ОСОБА_3 перебуває у зареєстрованому шлюбі з 31 січня 1997 року , який було зареєстровано Відділом РАЦС по місту Лозова Лозівського міськрайонного управління юстиції Харківської області, актовий запис НОМЕР_1.

Шлюб у подружжя перший. Від шлюбу дітей не має.

Спільне життя не склалося і відповідач залишив сім’ю. З 2001 року вони проживають окремо, ніяких відносин не підтримують.

Спільного майна у подружжя не має. Відповідач ухиляється від розірвання шлюбу в органах РАЦС.

На підставі викладеного, позивач прохає суд розірвати шлюб, між нею та відповідачем. Витрати пов’язані  з реєстрацією розірвання шлюбу в органах РАЦСу покласти на неї в повному обсязі. Зобов’язати відповідача надати суду довідку про свої доходи.

У судовому засіданні, позивач підтримала позовні вимоги, прохала суд розірвати шлюб з відповідачем по справі.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про час, день, місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином, про що свідчить розписка наявна в матеріалах справи.

Згідно до положення ч.2 ст.77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов’язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з»явилися в судове засідання без поважних причин.

Відповідно до ч.4 ст.169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів.

Виходячи з викладеного, зі згоди позивача, який надав суду письмову заяву, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом з»ясовано, що з 31 січня 1997 року сторони перебувають у шлюбі, який був зареєстрований Відділом РАЦС по місту Лозова Лозівського міськрайонного управління юстиції Харківської області, актовий запис НОМЕР_1 (а.с.№4).

Відповідно до пояснень, які надано позивачем у судовому засіданні 15 липня 2010 року, судом було достовірно встановлено, що сторони створити міцної сім’ї за час спільного проживання не змогли, внаслідок чого шлюб фактично розпався ще у 2001 році  подружні стосунки припинились, спільне господарство не ведеться; подружжя мешкають окремо одне від одного.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється в наслідок його розірвання.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення.

Судом було з»ясовано, що між сторонами не має спору про розподіл сумісно нажитого майна, якщо шлюб буде розірвано.

Таким чином, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності суд вважає, що шлюб між сторонами слід розірвати, оскільки зберегти їх сім’ю на майбутнє неможливо, а подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам.

Витрати по оплаті державного мита при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС суд вважає можливим покласти на позивача, згідно до її заяви, а відповідача від вказаних витрат – звільнити.

Згідно до п. 6 ч.1 ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як розподілити між сторонами судові витрати.

Статтею 79 ЦПК України встановлено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат пов’язаних з розглядом справи.

Частиною 5 Розділу 11 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного Процесуального Кодексу України встановлено, що до набрання чинності законом, який регулює прядок сплати і розміри судового збору, судовий збір при зверненні до суду сплачується у порядку і розмірах, встановлених законодавством для державного мита.

З огляду на матеріали справи, судом встановлено, що позивачем при зверненні до суду було сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи на суму в 30 грн. 00 коп. (а.с.№2), а також сплачено (судовий збір) державне мито у розмірі 08 грн. 50 коп. (а.с.№1).  

Положенням ч. 1 ст. 11 ЦПК України встановлено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних та юридичний осіб, поданих відповідного до цього Кодексу, в межах заявлених ними позовних вимог, і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Керуючись ст.ст.10, 11, 31, 57, 60, ч.2 ст. 77, ст. 88, ч. 4 ст. 169, 174, 208, 209, 213-215, 218, 224-226 ЦПК України;  ст.ст. 110, 112 Сімейного Кодексу України, суд, -

                                               В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу – задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_2, і ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцем ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 31 січня 1997  року, Відділом РАЦС по місту Лозова Лозівського міськрайонного управління юстиції Харківської області, актовий запис НОМЕР_1.

При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС, стягнути з ОСОБА_2 на користь держави державне мито у розмірі 17 (сімнадцять) гривень 00 копійок, а ОСОБА_3 від сплати державного мита  - звільнити.

Не стягувати з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 судові витрати.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати по цивільним справам Апеляційного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

         Головуючий

          у судовому засіданні

          Суддя:                                                                                              Т.О.Каращук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація