Справа №2-1068-1/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 квітня 2007 р. Святошинський районний суд м. Києва в складі: головуючого Морозова М.О. при секретарі Костюк Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на її користь: на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку щомісячно, до досягнення повноліття дитини, на утримання її як дружини в розмірі V* частки його заробітку до досягнення дитиною трирічного віку, посилаючись на те, що перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 14.07.2001 p., від якого мають вищевказану неповнолітню дитину. Вони не підтримують сімейно-шлюбних відносин, проживають окремо один від одного по різним адресам. Відповідач не надає матеріальну допомогу дитині й дитина знаходиться на її утриманні, що є дуже важко. Вона перебуває у відпустці ud догляду за дитиною, не працює й чоловік не утримує її, відмовляється надавати матеріальну допомогу, хоча дитина проживає разом з нею. В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги.
Відповідач позов визнав повністю. Оскільки відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі, суд вважає за недоцільне з'ясовувати обставини справи, перевіряти їх доказами відповідно до ст.174 ЦПК України.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 і ОСОБА_2. перебувають у зареєстрованому шлюбі з 14.07.2001 p., від якого мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Вони не підтримують сімейно-шлюбні відносини, проживають окремо один від одного по різним адресам. Неповнолітня дитина сторін по справі проживає разом з позивачкою, відповідач з ними не проживає, не надає їм матеріальну допомогу (а.с.3-6).
Ст.ст. 180,181 СК України передбачають, що батьки зобов*язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття і за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1)стан здоров *я та матеріальне становище дитини, 2) стан здоров *я та матеріальне становище платника аліментів, 3)наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, 4)інші обставини, що мають істотне значення, і розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ст.75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги,
2
якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно ст. 77 СК України утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою.
Згідно ст. 79 СК України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.
Згідно ст. 80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Згідно ст. 85 СК України право дружини на утримання, передбачене статтею 84 цього Кодексу, припиняється в разі припинення вагітності, народження дитини мертвою або якщо дитина передана на виховання іншій особі, а також у разі смерті дитини. Згідно ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
В даному випадку норми закону передбачають обов'язковість батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей та дружини до досягнення дитиною трирічного віку і з моменту пред'явлення позову. Неповнолітня дитина проживає разом з її матір'ю, позивачкою по справі, яка не працює, знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, дитина перебуває на її утриманні, відповідач не приймає систематичної участі в їх матеріальному забезпеченні, тому з нього повинні стягуватися аліменти в судовому порядку, розмір яких суд визначає в межах позовних вимог за згодою відповідача: на утримання дитини-1/3 частина усіх видів заробітку до повноліття дитини ОСОБА_3, щомісяця, на утримання дружини-1/4 частина усіх видів заробітку до досягнення дитиною трирічного віку, щомісяця,-та починаючи з 30.01.2007 p., з моменту подачі позову, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
В силу ст.367 ЦПК України рішення суду про стягнення аліментів у межах за один місяць підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягають стягненню витрати по справі у вигляді судового збору в розмірі 51 грн., понесені судом по предмету спору про стягнення аліментів, на користь судового органу в розмірі 30 грн. у вигляді витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, бо позивачка при подачі позову до суду по закону була звільнені від сплати судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 77,79,80,84,85,180-183,191 СК України, ст.ст. 10,60, 88,212,214,215,367 ЦПК України, суд-
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Києва, проживаючого: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/3 частини усіх видів заробітку,
3
щомісячно, починаючи з 30.01.2007 р. і до досягнення дитиною повноліття, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Стягнення аліментів на утримання дитини у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Києва, проживаючого: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на своє утримання в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку, щомісячно, починаючи з 30.01.2007 р. і до досягнення дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трирічного віку,- до 30.12.2007 p., але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку Стягнення аліментів на утримання дружини у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню
Стягнути з ОСОБА_2: на користь держави судові витрати по справі в сумі 51 гривня, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень (отримувач: УДК у Святошинському районі м. Києва. Код ЄДРПОУ 26077945. Р/р 31214259700009. Банк ГУДК у м. Києві. МФО 820019. Призначення платежу: Інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи).
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду м. Києва через районний суд. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано на протязі 10 днів після його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду