Справа № 2-1089-1/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2007р. Святошинський районний суд м. Києва в складі: головуючого - судді Кириленко Т.В.
при секретарі Католченко Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Святошинської районної у м. Києві Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом, в якому просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини, що залишилась після її батька ОСОБА_2., який померІНФОРМАЦІЯ_1., посилаючись на те, що на час його смерті вона була неповнолітньою і про наявність спадкового майна - ХА частки земельної ділянки по вул. Мала-Садова, 19 СТ «Врожай» дізналась лише 23.11.2006р., тому не могла своєчасно звернутись до нотаріальної контори.
Відповідач в судове засідання не з'явився, просить слухати справу у відсутність представника райради.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено в судовому засіданні,ІНФОРМАЦІЯ_1. помер ОСОБА_2. /ас 5/.
Після його смерті відкрилась спадщина - Vi частина земельної ділянки в СТ «Врожай» по вул. Мало-Садовій, 19 в м. Києві /ас II.
У встановлений строк з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори звернулась матір померлого - ОСОБА_3., вказавши, що спадкоємицею також є позивачка /ас 26/.
Однак свідоцтва про право власності ОСОБА_3. не отримала, померла ІНФОРМАЦІЯ_2 і рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 7.12.2006р. право власності на ХА частину земельної ділянки в порядку спадкування після її смерті визнано за сином ОСОБА_4. /ас 35/.
Друга половина спадкового майна після смерті батька позивачки ОСОБА_2. залишилась неприйнятою.
Відповідно до п. 5 Прикінцевих та Перехідних положень ЦК України /в редакції 2003р./ правила книги шостої ЦК України
2
застосовуються до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч. З ст. 1272 за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, хто його пережив, та батьки.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.
Згідно свідоцтва про народження, позивачка є донькою померлого ОСОБА_2. /ас 6/.
Як пояснила позивачка, про наявність спадщини вона дізналась лише в листопаді 2006р., коли отримала позов свого дядька про визнання права на частину спадкового майна. На час смерті свого батька вона була неповнолітньою.
Тому суд визнав причину пропуску позивачкою строку для прийняття спадщини поважною і вважає необхідним визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1261, 1268, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 57, 60, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смертіІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 - два місяці.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через районний суд шляхом подачі заяви про його оскарження протягом 10 днів та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви.