Справа № 2-н-239/10
УХВАЛА
„09” серпня 2010 року Суддя Дніпровського районного суд м. Києва Шевченко Н.М., вивчивши заяву ОСОБА_2 до Кредитної спілки «Всеукраїнське народне кредитне товариство» про видачу судового наказу, -
встановив:
До Дніпровського районного суду міста Києва надійшла заява ОСОБА_2 до Кредитної спілки «Всеукраїнське народне кредитне товариство» про видачу судового наказу.
Вивчивши подану заяву про видачу судового наказу, вважаю, що в прийнятті даної заяви слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ст.96 Цивільного процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано якщо:
1) заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати;
2) заявлено вимогу про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника;
3) заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості;
4) заявлено вимогу про присудження аліментів на дитину в розмірі тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов'язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших зацікавлених осіб;
5) заявлено вимогу про повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів
Згідно п.2 ч.3 ст.100 Цивільного процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу, якщо із заяви і поданих документів вбачається спір про право.
Як вбачається з поданої заяви, ОСОБА_2 просить видати судовий наказ про стягнення з боржника – Кредитної спілки «Всеукраїнське народне кредитне товариство» на його користь суму неповернутого депозитного внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок за договором № НОМЕР_1 від 19 травня 2008 року у розмірі 26000,00 грн., а також судові витрати.
З огляду на викладене, із заяви ОСОБА_2 про видачу судового наказу та поданих разом із заявою документів вбачається спір про право, оскільки заявник просить видати судовий наказ не лише про стягнення основного боргу за договором внеску, а й відсотків нарахованих за договором внеску, які підлягають перевірці при розгляді справ в порядку позовного провадження.
Вивчивши матеріали заяви та додатки до неї, суд дійшов висновку, що наведені обставини підлягають перевірці при розгляді справи в порядку позовного провадження.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.100, 101, 209 Цивільного процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
Відмовити у прийнятті заяви ОСОБА_2 до Кредитної спілки «Всеукраїнське народне кредитне товариство» про видачу судового наказу.
Роз’яснити заявнику його право звернення до суду з тими ж самими вимогами у позовному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: