Судове рішення #1044143
Справа №2-789/07

Справа №2-789/07

 

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

 

27 лютого 2007 року                                                                                         м. Черкаси

Придніпровський районний суд м.Черкаси в складі:

Головуючого судді      Драник Н.П.

при секретарі                    Кривошеї М.В.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Черкаси матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: ОСОБА_2, Друга Черкаська державна нотаріальна контора про поновлення строку для прийняття спадщини ,-

 

встановив:

 

Позивач звернувся до суду з заявою про поновлення строку для прийняття спадщини, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся ОСОБА_3. Він її онук, і має право на спадкування за заповітом посвідченим нотаріусом другої державної нотаріальної контори від 26.01.1995 року.

19 січня 2007 року його мати, ОСОБА_2, передала йому заповіт складений його бабусею на його ім'я на 1/2 частину квартири НОМЕР_1, що знаходиться в будинку АДРЕСА_1, який вона знайшла в одній із книг, що належала бабусі та їй в рівних частках.

Квартира НОМЕР_1 по АДРЕСА_1 належала його матері, ОСОБА_2, та його бабусі ОСОБА_3 в рівних долях на підставі свідоцтва на право власності від 19.03.1993 року виданого органом приватизації Придніпровського районного виконавчого комітету.

Він звернувся до Другої нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом, але йому там було відмовлено в зв'язку з пропущенням строку на прийняття спадщини.

Вважає, що строк на прийняття спадщини пропущений їм з поважних причин, так як він раніше не знав про існування вищезгаданого заповіту і в зв'язку з цим не міг вчасно звернутися до нотаріуса. Просить визнати причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними та визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

В попередньому судовому засіданні позивач свою заяву підтримав, просив задовольнити.

Зацікавлена особа ОСОБА_2 в попереднє судове засідання з'явилась, не заперечувала проти задоволення заяви.

Представник Другої Черкаської державної нотаріальної контора в попереднє судове засідання не з'явився, надавши до початку судового засідання заяву про слухання справи без їх участі.

Суд, заслухавши пояснення заявника, зацікавленої особи ОСОБА_2, дослідивши в судовому засіданні письмові матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Як встановлено в судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_2, яка 26 січня 1995 року зробила заповіт на ім'я ОСОБА_1, а саме на 1/2 частину квартири НОМЕР_1, що знаходиться в будинку АДРЕСА_1.

Згідно витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно КП ЧООБТІ власником другої 1/2 частини квартири НОМЕР_1, що знаходиться в будинку АДРЕСА_1 є ОСОБА_2

Заявник в установлений законом строк не звернулись до нотаріальної контори для прийняття спадщини. Причиною пропуску звернення до нотаріальної контори стало те, що заявник не знав про існування вищевказаного заповіту і в зв'язку з цим не міг вчасно звернутися до нотаріуса.

 

2

Суд, вважає, що причини пропуску строку для прийняття спадщини у заявника є поважними і вважає за можливе визначити додатковий строк для подачі заяви ОСОБА_1 в нотаріальну контору.

Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд, -

 

вирішив:

 

Заяву ОСОБА_1 -задоволити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном в три місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація