Справа №2-285/07
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
02 лютого 2007 року м. Черкаси
Придніпровський районний суд м.Черкаси в складі:
Головуючого судді Драник Н.П.
при секретарі Дробот І. Л.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Черкаси матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, третя особа: Друга Черкаська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для прийняття спадщини ,-
Встановив:
Позивачка звернулась до суду з позовом до Черкаської міської ради, третя особа: Друга Черкаська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_2. її родинний зв'язок з померлою підтверджується свідоцтвом про її народження від ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Після смерті ОСОБА_2 залишилась спадщина: 1/2 частина квартири АДРЕСА_1, яка належала померлій на підставі свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_1. Інша половина цієї квартири належить їй на підставі того ж свідоцтва про право власності.
За своє життя її мати, ОСОБА_2, заповіту не залишила.
Вона являється єдиною спадкоємицею після смерті свої матері. Інші спадкоємці відсутні.
З 1982 року вона зареєстрована та проживала в квартирі, що належить їй та померлій на праві спільної власності, однак на час смерті матері вона разом зі спадкодавцем не проживала, оскільки її мати з 10.02.2006 року знаходилась в будинку-інтернаті для психохроніків с. Будище Звенигородського району і була знята з обліку в квартирі з 10.02.2006 року, що підтверджується довідкою РЕУ НОМЕР_2.
Заяву про прийняття спадщини в установлений законом строку до нотаріальної контори вона не подала в силу своєї юридичної необізнаності і в зв'язку з цим, що помилково вважала, що зможе оформити свої спадкові права в будь-який час, оскільки проживає в квартирі, частка якої нею успадковується. Просить визнати причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними та визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
В попередньому судовому засіданні позивачка свій позов підтримала, просила задовольнити.
Представник Черкаської міської ради в попереднє судове засідання не з'явився, надавши до початку судового засідання заяву про слухання справи без їх участі.
Представник Другої Черкаської державної нотаріальної контора в попереднє судове засідання не з'явився, надавши до початку судового засідання заяву про слухання справи без їх участі
Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши в судовому засіданні письмові матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як встановлено в судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається із 1/2 частини квартири АДРЕСА_1. Позивачка в установлений законом строк не звернулись до нотаріальної контори для прийняття спадщини. Причиною пропуску звернення до нотаріальної контори стало те, що позивачка юридично необізнана і
2
помилково вважала, що зможе оформити свої спадкові права в будь-який час, оскільки проживає в квартирі, частка якої нею успадковується..
Суд, вважає, що причини пропуску строку для прийняття спадщини у позивачки є поважнимОСОБА_1 в нотаріальну контору.
Керуючись ст.ст. 10,11, 209, 215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд, -
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 -задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном в чотири місяці для подання нею заяви про прийняття спадщини.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.