Судове рішення #10442454

 

  Справа №2-6484/2010р.  

  Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

  03 серпня 2010р. Свердловський міський суд Луганської області у складі: головуючого судді Новосьолової Г.М.,  при секретарі  Воблікової І.О., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у залі суду міста Свердловська Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Свердловської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування,-  

  В С Т А Н О В И В :  

Позивач звернулася до суду з позовом до  Свердловської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування  та зазначила, що її рідна дочка -   ОСОБА_2 з 21.03.1971 року була наймачем двокімнатної квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1. У зазначеній квартирі вона була прописана и проживала одна. 4 квітня 1994 року вона звернулася до комітету по управлінню комунальним майном міста з заявою про приватизацію зазначеної квартири.  

За її заявою було зроблено обмір квартири і виготовлений технічний паспорт. На підставі розпорядження органу приватизації від 17 травня 1994 року НОМЕР_1 було оформлено свідоцтво про право власності на ім'я  дочки позивачки - ОСОБА_2. Зазначене свідоцтво про право власності було завірено печаткою та підписано керівником органу приватизації.  

Однак зазначене свідоцтво про право власності на житло дочка не отримала, тому й право власності на квартиру за собою не зареєструвала.  

Після приватизації дочка залишилася проживати у зазначеній квартирі, користувалася нею та розпоряджалася, як власник. Вона вважала, що квартира приватизована і належить їй на праві власності. ІНФОРМАЦІЯ_2 року дочка позивачки ОСОБА_2 померла.  

Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй на праві власності майно, а саме квартиру АДРЕСА_1.  

Вона спадкоємиця 1 черги за законом на майно, що залишилось після смерті доньки. Вона   вчасно,  у встановлений законом строк звернулася  до  нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, тобто прийняла спадщину після смерті доньки.  

У цей час вона звернулася у нотаріальну контору для оформлення свідоцтва про право на спадщину, однак нотаріус не може їй його видати, тому що МБТІ не видає витяг з реєстрації права власності на зазначене нерухоме майно, у зв,язку з тим, що зазначена   квартира   на   праві   особистої   власності   не зареєстрована, так як свідоцтво про право власності на житло не було отримано, а згідно до Закону України «Про приватизаційні папери» свідоцтво про право власності  видається в обмін на документ, що підтверджує використання приватизаційних житлових чеків, а зробити це неможливо, так як донька померла.  

У такий спосіб порушується її право одержати свідоцтво про право на спадщину й зареєструвати право власності на зазначене нерухоме майно.  

На підставі розпорядження органу приватизації від 17 травня 1991 року НОМЕР_1 дочці позивачки ОСОБА_2 була передана у власність квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_1. Дочка прийняла квартиру у власність, володіла нею, користувалась та розпоряджалась на свій розсуд.  

З моменту передачі квартири у власність ОСОБА_2, яка була передана їй на підставі розпорядження органу приватизації від 17 травня 1991 року НОМЕР_1, дочка набула, як вважає позивачка, право власності на цю квартиру.  

Квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_1, складається із двох кімнат, житловою площею 30,42 кв.м, загальною площею 47,6кв.м. інвентаризаційна вартість квартири на момент її приватизації складала 238 крб.  

Позивач просить суд постановити рішення, яким визнати за нею, ОСОБА_1, у порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2, право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, яка складається з двох кімнат, житловою площею 30,42 кв.м, загальною площею 47, 6 кв.м.  

У судовому засіданні позивач підтримала заявлені вимоги, наполягала на їх задоволенні.  

Позивач просить суд постановити рішення, яким визнати за  нею, ОСОБА_1 у порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року її рідної доньки  ОСОБА_2 право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, яка складається з двох кімнат, житловою площею 30, 42 кв.м, загальною площею 47,6 кв.м.  

Представник відповідача – Свердловська міська рада вважає просить винести рішення  на розсуд суду.  

Представник третьої особи – Свердловське МБТІ у судовому засіданні позов визнала, не заперечує проти його задоволення.    

Суд, вислухавши сторони, третю особу, перевіривши матеріали справи та надані докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.        

Згідно ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися в суд за захистом свого особистого майнового права й інтересу. Способом захисту цивільних прав й інтересів є визнання права.  

Згідно постанови Пленуму Верховного суду України № 20 від 22.12.1995 року з внесеними змінами, "Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності»: якщо квартира(будинок) не була передана у власність наймачеві, його спадкоємці вправі вимагати визнання за ними права власності на неї лише в тому разі, коли наймач звертався з належно оформленою заявою про це до відповідного органу приватизації...».  

Згідно ст. 8 ч.3 Закону України .«Про приватизацію державного житлового фонду» : передача квартир (будинків) у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, які приймаються не пізніше чим через місяць від дня одержання заяви громадянина.  

Закону України «Про приватизаційні папери» свідоцтво про право власності  видається в обмін на документ, що підтверджує використання приватизаційних житлових чеків.  

Згідно свідоцтва про смерть на а.с. 8 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, про що в книзі реєстрації смертей 21.01.2010 р. зроблено відповідний актовий запис за № 56.  

Відповідно до копії свідоцтва про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в графі мати записана ОСОБА_1.(а.а.9).  

Згідно копії заяви ОСОБА_1 від 25.02.2010 року по спадковій справі № 80, ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті своєї доньки ОСОБА_2І.(а.с.10)  

Згідно копії ордеру НОМЕР_2, він виданий ОСОБА_2 на заняття квартири АДРЕСА_1.(а.с11).  

Відповідно до відповіді на запит Свердловське МБТІ , квартира АДРЕСА_1  на праві особистої власності не зареєстрована.(а.с.13)  

Відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 17 травня 1994 року свідоцтво про право власності видано на ім,я ОСОБА_2.(а.с.14)  

Судом встановлено, що померлій ОСОБА_2 дійсно було видано свідоцтво про право власності на житло 17.05.1994 року комітетом по управлінню комунальним господарством міста  квартиру АДРЕСА_1, що вона постійно проживала в квартирі, користувалася нею.  

Таким чином, суд вважає визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, яка складається з двох кімнат, житловою площею 30, 42 кв.м, загальною площею 47,6 кв.м.  

На підставі ст.ст.16 ЦК України, постанови Пленуму Верховного суду України № 20 від 22.12.1995 року з внесеними змінами, Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду, Закону України «Про приватизаційні папери», керуючись ст.ст. 10-15,60,212-215,223,294 ЦПК України, суд,-  

  В И Р І Ш И В:  

  Позов ОСОБА_1 до Свердловської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, яка складається з двох кімнат, житловою площею 30, 42 кв.м, загальною площею 47,6 кв.м.  

На   рішення може бути подана  заява про апеляційне оскарження  протягом десяти днів  з дня проголошення рішення до Свердловського міського суду , а апеляційна скарга  протягом двадцяти днів  після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Луганської області, через Свердловській міській суд  з одночасним надісланням копії апеляційної  скарги особою яка ії подає до апеляційного суду Луганської області   .  

    Головуючий суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація