Судове рішення #10442772

    УКРАЇНА  

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ  

 Справа №22ц-2629/10           Головуюча в суді 1-ї інстанції Ольшевська Н.В.

Категорія 57                     Доповідач Балашкевич С.В.

  Р І Ш Е Н Н Я  

Іменем   України  

    12 серпня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області  

в складі: головуючого – судді Балашкевича С.В.    

суддів: Рафальської І.М., Зарицької Г.В.  

при секретарі Пюрі Г.В.          

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в місті Коростень на  постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 9 березня 2010 року в справі за адміністративним позовом   ОСОБА_2   до  управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради та управління Пенсійного фонду України в м. Коростені про визнання дій неправомірними та стягнення коштів, передбачених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -  

  встановила:  

  У жовтні 2009 року ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом на обгрунтування якого зазначала, вона є пенсіонером, має статус потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи третьої категорії та проживає на території, яка віднесена до зони гарантованого добровільного відселення. Розрахунок щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та підвищення до пенсії здійснювався їй відповідачами, виходячи із встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розміру, який значно менший ніж передбачено статтями 37, 39 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-Х11 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ( далі - Законом № 796). Посилаючись на зазначені обставини, позивачка просила визнати дії відповідачів неправомірними, стягнути на її користь з управління праці та соціального захисту населення  Коростенської міської ради 7 318,30 грн. щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва за період з 1 червня 2006 року по 1 серпня 2009 року та з управління Пенсійного фонду України в м. Коростень 36 600,50 грн. підвищення до пенсії за період з 1 вересня 2006 року по 31 серпня 2009 року.  

Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 9 березня 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено частково. Визнано неправомірними дії відповідачів. Зобов’язано управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 коштів у розмірі, визначеному статтею 37 Закону № 796 за період з 1 жовтня 2008 року по 1 серпня 2009 року в сумі 2383 грн. Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в м. Коростень здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 коштів у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796 за період з 1 жовтня 2008 року по 1 серпня 2009 року в сумі 11915 грн.  

  В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в місті Коростень посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права й ставить питання про скасування постанови суду, ухваленої в частині щодо управління Пенсійного фонду України.  

  В іншій частині постанова суду не оскаржується.  

  Апеляційна скарга  підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.  

Статтею 39 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-Х11 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон № 796-Х11) встановлено, що пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні гарантованого добровільного відселення, підвищуються в розмірі – дві мінімальні заробітні плати.  

Як встановлено судом першої інстанції позивачка є пенсіонером, має статус потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи третьої категорії та проживає на території, яка віднесена до зони гарантованого добровільного відселення. Розрахунок підвищення до пенсії їй здійснювався виходячи із встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розміру, який значно менший ніж передбачено Законом № 796.  

Вирішуючи позовні вимоги про визнання неправомірними дій управління Пенсійного фонду України в місті Коростень та зобов’язуючи останнє здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 підвищення до пенсії, суд першої інстанції правильно виходив із загальних засад пріоритетності Законів над підзаконними актами, при конкурентності норм, та керувався актом вищої дії, в даному випадку – Законом № 796 – Х11.  

Доводи апеляційної скарги цих висновків не спростовують.  

Разом з цим, зобов’язуючи управління Пенсійного фонду України в м. Коростені здійснити перерахунок та виплату вказаного підвищення до пенсії, суд у постанові поспішно вказав суму, яка повинна бути виплачена позивачу, тому постанова суду підлягає зміні, а з абзацу четвертого та п’ятого її резолютивної частини підлягає виключенню словосполучення « в сумі 11915,00грн.»  

Керуючись ст.ст. 303,304,307,308,313-315 ЦПК України, колегія суддів, -  

вирішила:  

 

  Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в місті Коростень задовольнити частково.  

Постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 9 березня 2010 року в частині визнання неправомірними дій управління Пенсійного фонду України в місті Коростень та зобов’язання останнього здійснити перерахунок та виплату коштів змінити, виключивши з абзацу четвертого та п’ятого її резолютивної частини словосполучення « в сумі 11915,00 грн.».  

    Рішення остаточне і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.  

  Головуючий         Судді      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація