Судове рішення #1044656
Справа № 2-309/2007 р

Справа № 2-309/2007 р.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2007 року                                                        Хустський районний суд

Закарпатської області

в складі: головуючого-судді:     Данюк В.В.

при секретарі:        Марченко А.В.

з участю позивача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хуст справу за позовом:

ОСОБА_1

ДО

Хустської державної нотаріальної контори,

про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

встановив:

ОСОБА_1звернулася в суд із позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Посилається на те, що її бабуся ОСОБА_2померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Протягом багатьох років вона доглядала за бабусею, яка проживала сама і по стану здоров'я потребувала постійного догляду. 11.04.2000 року бабуся склала заповіт, згідно якого все належне майно заповіла їй. Зразу після смерті бабусі вона вступила в управління майном, яке складається з житлового будинку з надвірними спорудами в АДРЕСА_1 оскільки обробляла земельну ділянку, збирала врожай, проводила поточний ремонт. Спадкоємців на дане майно немає нікого, крім неї. В даний час бажає отримати свідоцтво на спадщину за померлою бабусею ОСОБА_2 При зверненні в Хустську державну нотаріальну контору для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом їй було повідомлено, що нею пропущений строк для прийняття спадщини і відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину. В указаний законом строк вона не звернулася для прийняття спадщини через те, що змушена була виїхати в листопаді місяці 2006 р. за межі області. Просить суд винести рішення, яким визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини за померлою бабусею.

Представник Хустської державної нотаріальної контори в особі завідуючої Рошинець Наталія Павлівна в судовому засіданні не заперечила проти задоволення позову ОСОБА_1

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення, оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону та інтересам інших осіб.

 

У відповідності до ч. 3 ст. 1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 61 ЦПК України обставини визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі не підлягають доказуванню.

За таких обставин суд констатує, що причина пропущення позивачем строку для прийняття спадщини є поважною, а тому позов ОСОБА_1 слід задоволити.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 61, 209, 212-215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України,

СУД,-

РІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задоволити.

Визначити додатковий строк - два місяці з дня проголошення рішення для прийняття спадщини за заповітом ОСОБА_1за померлою бабусею ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що знаходиться в АДРЕСА_1.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також може бути подана апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація